שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו הקים צוות שיגבש תכנית לקיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה

מטרת הצוות הכולל את מנכ"ל משרדו הראל לוקר, ראש אגף התקציבים גל הרשקוביץ ומקורבו של נתניהו אורי יוגב, לטפל בצמצום הוצאות הממשלה לשנים 2014-2013 לרבות בחינה של איחוד משרדי ממשלה וביטול חלק מהם וכן שיפור מאזן ההכנסות, פעולה שכוללת גם העלאות מסים

ליאור גוטמן 09:0029.01.13

ראש הממשלה בנימין נתניהו הקים לפני כחודש וחצי צוות מצומצם של בכירים במטרה שיגבשו עבורו תוכנית אב לטיפול בגירעון הממשלתי.  

 

הצוות, שהחל לפעול באופן לא פורמלי כחודש לפני הבחירות, כולל בשלב זה את מנכ"ל משרדו הראל לוקר ואת ראש אגף התקציבים באוצר גל הרשקוביץ, אליהם הצטרף מקורבו של נתניהו אורי יוגב. יוגב כיהן עד לפני כחצי שנה כיו"ר רכבת ישראל אולם הוא הודח במפתיע על ידי שר התחבורה ישראל כץ היוצא, ומאז הוא מכהן כדירקטור.

 

מטרת הצוות לטפל בשני תחומים עיקריים - הראשון הוא צמצום הוצאות הממשלה לשנים 2014-2013 לרבות בחינה של איחוד משרדי ממשלה וביטול חלק מהם. התחום השני הוא שיפור מאזן ההכנסות, פעולה שכוללת גם העלאות מיסים שונים. יצוין שנתניהו הבטיח לאחרונה שימנע ככל שניתן מהעלאות מסים בכהונתו השלישית כרה"מ, פעולה שנראית קשה לביצוע בשל היגרעון העמוק בו נמצאת המדינה שגובהו כ-39 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x