שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

היסטוריה: ההסתדרות הקימה ועד עובדים בכלל ביטוח

לאחר למעלה מחצי שנה של ניסיונות ההסתדרות תודיע בקרוב על כך שהיא הארגון היציג של 4,000 עובדי כלל ביטוח; זהו הוועד הראשון בענף הביטוח מאז 1995

מיקי פלד ורחלי בינדמן 14:0128.01.13

לאחר שב-24 השעות האחרונות ספרו אנשי ההסתדרות את טפסי ההצטרפות לארגון של עובדי כלל ביטוח, היא צפויה להכריז בשעה הקרובה על הקמה של ועד עובדים יציג בחברה. היציגות הינה ב-3 חברות בתוך קבוצת כלל - כלל ביטוח, כללביט וכלל אשראי ומימון. זהו הוועד הראשון בענף הביטוח מאז 1995, אז קבוצת עובדים במגדל פרשה מההסתדרות.

עובדי כלל ביטוח מפגינים (ארכיון) עובדי כלל ביטוח מפגינים (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

הניסיון להקים ועד עובדים בחברה נמשך כבר מאז יוני האחרון, אך נעצר בעקבות שורת פעולות של המנכ"ל הקודם שי טלמון, שלטענת העובדים פעל להצר את דרכי ועד הפעולה מטעם ההסתדרות ונתן בונוסים לעובדים על מנת להניא אותם מהצטרפות להסתדרות. אולם, עם מינוי של המנכ"ל החדש איזי כהן לפני כחודשיים הוא החל בשורת רפורמות שכללו פיטורים נרחבים, כאשר רק ביממה האחרונה זומנו כ-50 עובדי חברת הבת כללביט לשימועים, כפי שפורסם לראשונה

ב"כלכליסט" הבוקר. כמו כן, צפויים פיטורים נרחבים מקרב כ-500 העובדים המועסקים בתפעול ביטוחי החיים של כלל, בין השאר בשל ההגבלות החדשות של המפקח על הביטוח על מכירת ביטוחי מנהלים שהינם רווחיים מאוד לחברות הביטוח. בנוסף, מרחב אריה של כלל ייסגר ועובדיו יפוזרו במרחב ת"א של החברה.

 

עד לאחרונה בהסתדרות יכלו לספור רק 800 טפסי עובדים, רחוק משליש ממצבת העובדים הנדרש על פי החוק כדי להקים ועד - כ-1,200 עובדים. רוני רז, יו"ר ועד הפעולה, החל לאחרונה לדווח על התעוררות בקרב העובדים בשל פעולותיו של כהן. "מי שהקים את הוועד בכלל הוא לא אני ולא ההסתדרות, אלא איזי", אמר כהן הבוקר. הקמת הוועד בכלל עשויה להיות פתח להקמת ועדים בחברות ביטוח נוספות, אם גם בהן יהיו שינויים ופיטורים באותו סדר גודל כמו בכלל.

 

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר ל"כלכליסט" כי "זו היסטוריה בענף הביטוח. קם ציבור עובדים ורוצה להתארגן ולמרות כל המכשלות הרים את הראש וההסתדרות תעמוד מאחוריו. אנחנו בטוחים שההנהלה תכבד את ההתארגנות". רז אמר עוד, כי "אנחנו בתקופה לא פשוטה ואנחנו נשתדל להיאבק בכל הכוח בגזירות שלצערי נופלות כרגע על החברה ויכללו פיטורים של מאות עובדים. נגן על העובדים ואנחנו שמחים שהעובדים החליטו להתייצב מאחורי הוועד ולתמוך בו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x