שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אחרי הפסקה של שנה: האוצר ינפיק אג"ח ממשלתיות בחו"ל

מטרת ההנפקה היא להפגין נוכחות של ממשלת ישראל בשוקי הכספים הבינלאומיים, וגם להקטין את הלחץ מעל שוק ההון המקומי - במיוחד על רקע הגירעון הגדול בתקציב שיהיה על האוצר לממן השנה

אמנון אטד 13:1828.01.13
אחרי הפסקה של שנה, חוזר משרד האוצר לבצע הנפקה של אגרות חוב ממשלתיות בחו"ל. היום (ב') הודיעה החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו על כוונת המדינה לבצע הנפקה דולרית בשווקים הגלובליים לשני טווחי זמן, של 10 ו- 30 שנה. היקפה הכספי המדויק של ההנפקה ומועד ביצועה ייקבעו על פי תנאי השוק בארצות הברית.

 

רוצים להפגין נוכחות בשווקים רוצים להפגין נוכחות בשווקים צילום: בלומברג

 

ההנפקה האחרונה של האוצר בשוק ההון האמריקאי התבצעה כאמור בחודש ינואר בשנה שעברה, ובמסגרתה גייס האוצר סכום של 1.5 מיליארד דולר לתקופה של 10 שנים. קודם לכן ביצעה הממשלה בחודש מרץ 2010 הנפקה בינלאומית בלונדון, שבה היא גייסה סכום של 1.5 מיליארד אירו, גם הוא לתקופה של 10 שנים.

 

כדי להכשיר את הקרקע להנפקה המתוכננת, קיימה היחידה לניהול החוב באגף חשב הכללי לפני שבועיים סדרת פגישות עם משקיעים זרים בארצות הברית ובאירופה. הבנקים הזרים שנבחרו לשמש כחתמים בהנפקה הם ברקליס קפיטל, גולדמן זקס וסיטי בנק.

 

מטרת ההנפקה היא גם להפגין נוכחות של ממשלת ישראל בשוקי הכספים הבינלאומיים, וגם להקטין את הלחץ מעל שוק ההון המקומי - במיוחד על רקע הגירעון הגדול בתקציב שיהיה על האוצר לממן השנה. לדברי האוצר, שיקול נוסף לביצוע ההנפקה בחו"ל הוא רמת התשואות הנמוכה כיום בשוקי ההון הבינלאומיים. כ- 18% מהיקף החוב הממשלתי נקוב כיום במטבע זר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x