$
משפט

נמלט בערבות: עו"ד שנחשד בהונאה ברח מהארץ

עו"ד רונן מילארד נמלט לחו"ל בעת שהיה משוחרר בערבות ונתפס. ביהמ"ש החזיר למשפחה את כספי הערבות, המחוזי הפך את ההחלטה

זוהר שחר לוי 09:1924.01.13

עו"ד רונן מילארד נמלט לחו"ל בעת שהיה משוחרר בערבות ונתפס. השבוע החליט שופט המחוזי בחיפה כמאל סעב לחלט את הערבות ששילמה משפחתו על שחרורו ממעצר.

 

מילארד נעצר לפני כשנתיים בחשד שהוציא במרמה 28 מיליון שקל מבנק מזרחי טפחות בחיפה. הוא שוחרר בערבות של 200 אלף שקל של בני משפחתו, שבהמשך אף דיווחו למשטרה על היעדרו והביעו חשש ששם קץ לחייו. המשטרה מצאה את רכבו בתחנת הרכבת בחיפה. מבדיקה נוספת שערכה המשטרה, התברר שיומיים קודם לכן משך מילארד סכומי כסף גדולים בנתב"ג וביום היעלמו משך כספים בנמל התעופה בלרנקה שבקפריסין וכרטיס האשראי שלו חויב שוב בגרמניה.

 

המשטרה הסיקה שהוא נמלט ועתרה לבית משפט השלום בחיפה כדי לחלט את הערבויות שהפקיד. בית המשפט דחה בחודש שעבר את בקשת המשטרה והורה להעביר את כספי הערבות שהופקדו, בחזרה לידי בני משפחתו של מילארד.

לדברי השופט, הערבים מילאו חובתם ועל כן אין לחלט את הכספים שהפקידו. המשטרה ערערה וטענה שהוריו של מילארד שיתפו פעולה וסייעו לו להימלט, וחשד זה מתחזק לאור ביקורי אמו במדינות שבהן שהה ונעצר. בסיס נוסף לחשד הוא בשתיקתה של אמו בחקירתה כשנשאלה על הימלטות בנה, בניגוד לעדות שמסרה בטרם מעצרו, שם טענה שאינה יודעת היכן הוא.

 

השופט כמאל סעב. תנאי הערבות הופרו השופט כמאל סעב. תנאי הערבות הופרו צילום: גיל נחושתן

 

המשפחה ביקשה באמצעות עו"ד תמי אולמן להותיר את החלטת בית המשפט על כנה, ולהחזיר לידיהם את הערבויות. לגרסת האם, היא מילאה את חובותיה כדין ודיווחה על מקומו כשידעה על כך. אולם המחוזי הפך את החלטת השלום וקבע שההורים "לא קיימו התחייבותם להבטחת תנאי שחרורו" ולא הודיעו בזמן אמת על יציאתו מהבית ומשכך "הפרו את תנאי הערבויות ויש מקום לחילוטן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x