$
בארץ

סקר: ישראל עלתה למקום 7 בדירוג החדשנות הגלובלית

עפ"י הסקר של ג'נרל אלקטריק לקראת פתיחת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, ישראל עלתה שלושה מקומות לעומת הסקר אשתקד. 92% מהמנהלים בישראל מעניקים עדיפות אסטרטגית בעסקים לנושא החדשנות. 70% מעניקים ציון של 70% לאווירת החדשנות בישראל; במקום הראשון בדירוג גרמניה, ואחריה ארה"ב, יפן ודרום קוריאה. עפ"י

כלכליסט 14:0717.01.13

קונצרן ג'נרל אלקטריק (GE) פרסם היום (ה') את הסקר הבין-לאומי לשנת 2013 בתחום החדשנות הגלובלית, ממנו עולה כי ישראל עלתה 3 מקומות לעומת הסקר אשתקד והיא ניצבת במקום השביעי עם 2.59% ואחריה הודו עם 2.55%. עם זאת, ישראל ממוקמת רק במקום ה-15 בפיתוח ועידוד אווירת חדשנות.

 

במקום הראשון גרמניה עם 85%, במקום השני ארה"ב עם 84% ויפן במקום השלישי עם 81% ודרום קוריאה ברביעי עם 78%.

 

92% מהמנהלים בישראל מעניקים עדיפות אסטרטגית בעסקים לנושא החדשנות. 70% מהמנהלים הבכירים בישראל מעניקים ציון גבוה של 70% לאווירת החדשנות

בישראל, לעומת 78% בסקר אשתקד. זהו הציון הגבוה בסקר ביחד עם איחוד האמירויות.

 

על פי הסקר, בהתייחס לתשובות המנהלים מישראל - נרשמה ירידה בנכונות הממשלה ורשויות ציבוריות להקצות תקציב לתמיכה בחברות המעודדות חדשנות (78% בשנת 2012 ל-66% בשנת 2013).

 

ירידות נרשמו גם גם בסין ודרום קוריאה. בסינגפור, לעומת זאת, נרשמה עלייה (70% אשתקד ו-81% בסקר השנה). נרשמה גם ירידה בהשוואה לסקר אשתקד, לדעת המנהלים הישראלים, במהירות שבה מוצרים חדשניים מגיעים לשוק. בצד החיובי המנהלים הישראלים דיווחו על שביעות רצון רבה יותר מהממוצע הגלובלי באשר לתמיכת החברה בישראל והדור הצעיר בנושא החדשנות (94%). כמו כן, תמיכת הממשלה בחדשנות נתפסת כמאורגנת ומתואמת בצורה רבה יותר מהממוצע הגלובלי (75%).

  

הסקר מצביע על סימני דאגה בקרב מנהיגים עסקיים בעולם הממשיכים להעניק לחדשנות עדיפות אסטרטגית – אך חוששים לגבי יכולתם לשמור על יתרון תחרותי בסביבה משתנה, גלובאלית ובעלת משאבים מצומצמים יותר.

92% מהמנהלים בישראל מעניקים עדיפות אסטרטגית בעסקים לנושא החדשנות.

 

הסקר מצביע על ירידה לעומת שנה שעברה בנכונות ממשלת ישראל ורשויות ציבוריות להקצות תקציב לתמיכה בחברות המעודדות חדשנות.

 

ארה"ב, על פי המנהלים הבכירים בסקר, נתפסת כמובילה בעולם בתחום החדשנות (35%); אחריה גרמניה (15%) וסין שלישית עם 12%.

 

הסקר נערך לקראת פתיחת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. הסקר, "הברומטר של החדשנות", הנערך זו השנה השלישית ברציפות - בוחן את מצב החדשנות העסקית בכלכלה גלובלית תנודתית. הסקר נערך על ידי חברת המחקר והייעוץ StrategyOne עבור GE בהשתתפות 3,100 מנהלים בכירים בתעשייה, מ-25 מדינות, העוסקים בתחום החדשנות. המנהלים הבכירים משתייכים למגוון תחומים בתעשייה ועוסקים בתחום האסטרטגיה והחדשנות: היי טק וה-IT, תעשיית הטלקום והאינטרנט, אנרגיה, בריאות, תעשיית האלקטרוניקה ועוד.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x