בארץ

הסתיימה השביתה בנמל אשדוד: בית הדין הארצי הורה על חזרה לעבודה

הדיון נערך לאחר שהתאחדות התעשיינים טענה שהשיבושים בנמל גורמים לנזק שנאמד ב-30 מיליון שקל ביום. מנכ"ל התאחדות התעשיינים: "זה סכסוך הזוי"

ליאור גוטמן 21:1516.01.13
בית הדין הארצי לעבודה, בראשות השופטת נילי ארד, פסק הערב (ד') על חזרה לעבודה בתפוקה מלאה בנמל אשדוד, זאת אחר דיון שהתארך למעלה משלוש שעות. בדיון השתתפו בכירי הנמל כמו גם נציגי וועד העובדים ונציגי ההסתדרות.

  

הדיון נערך לאחר שהתאחדות התעשיינים טענה שהשיבושים בנמל גורמים לנזק שנאמד ב-30 מיליון שקל ביום, שמקורו בהאטת פריקת האניות וטעינתן בסחורה יוצאת או נכנסת.

 

לטענת העובדים, השיבושים נגרמו לאחר שדירקטוריון החברה בראשון גדעון סיטרמן ניסה לכאורה לבצע שינויים ארגוניים בחלק מהמשרות הקבועות בין עובדי המינהל, לרבות ניסיון להעביר את עובדת לשכת מנכ"ל הנמל שוקי סגיס, ולו בשל העובדה שהיא נשואה לאחד מעובדי המינהל בנמל.

 

נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: דני סלומון

 

על פי תקנות הנמל, קיים איסור להעסיק בני משפחה בלשכות היו"ר, המנכ"ל או היועמ"ש של חברת הנמל אשדוד, ומכאן הבקשה להעביר את העובדת מתפקידה. טענות אחרות היו שעובדי המחסן נאלצו לעבוד משמרות נוספות מעבר לסיכומים קודמים עם ההנהלה. תגובת העובדים לשני הנושאים הייתה כאמור שיבוש העבודה והורדת תפוקת הנמל בעד 20%.

  

במהלך הדיון נקבע שעובדי הנמל יחזרו כאמור לעבודה סדירה. בתמורה, החלטת הדירקטוריון לחייב את העובדת לעבור מלשכת המנכ"ל תוארך ממרץ לאמצע אפריל הקרוב. עוד נקבע שבמידה והדירקטוריון יתעקש על השינוי הארגוני לעובדים תינתן התראה של חודש טרם הביצוע בפועל.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק כי "טוב שנגמר. הקטליזטור לסיום הסכסוך היתה העתירה שהגשנו. צריך להבין שאנחנו לא ששים לרוץ לבית הדין, אבל אם צריך נעשה את זה. עובדי הנמל, שטענו היום שאין בכלל עיצומים בעבודה, ישלימו פערים ויעניקו את מלוא הטיפול לסחורות. יש פה סכסוך הזוי על מישהי שכולם אומרים שהיא עובדת טובה אבל העיסוק בה גורם למשק נזק של מאות מיליוני שקלים. הצעתי בבדיחות שאם זה המצב אולי נקלוט אותה בעצמנו ונחסוך לכולם את המהומה", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x