$
משפט

בעלי אצ"מ חשוד בהונאה; מעצרו הוארך

המשטרה חושדת כי חברת אבזור רכבי הנכים תדרכה נכים כיצד לקבל אישור ממשרד הבריאות לאבזור יקר יותר. מעצרו של הבעלים צפריר סטמפל הוארך ב-6 ימים

זוהר שחר לוי 18:1915.01.13

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ג') את מעצרו של בעלי חברת אצ"מ וכן של שבעה עובדים, עובדים לשעבר ובעלי מניות בחברה במסגרת בפרשת הונאה רחבת היקף של של הביטוח הלאומי.

המשטרה חושדת כי חברת אצ"מ, אחת החברות הפרטיות הגדולות בארץ לאבזור רכבי נכים, תדרכה נכים כיצד לבנות מצג שווא כך שיאושר להם ממשרד הבריאות אבזור יקר מכפי הנדרש מהם. כמו כן נבדק חשד כי גורם ממשרד הבריאות סייע להם. השמונה שמעצרם הוארך היום חשודים בעבירות של קבלת דבר במרמה, מתן שוחד והלבנת הון.

 

אתמול, בתום חקירה סמויה של חשד להונאה שיטתית ובהיקף של מאות מיליוני שקלים, פשטו חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) על משרדי אצ"מ ובתיהם של המעורבים ותפסו בין היתר מסמכים ומחשבים.

 

חקירת היאל"כ החלה בעקבות תחקיר עיתונאי של חדשות ערוץ 2 שהעלה חשדות כי ההתקנה העודפת הובילה לכמה תאונות דרכים, באחת מהן נהרגו שני בני אדם.

 

בעקבות חקירתם של המעורבים הובאו שמונה מהם להארכת מעצר בבית המשפט. על שמותיהם של כמה מהחשודים הוטל איסור פרסום.

 

"פרשה בהיקפים עצומים"

 

בין החשודים שנעצרו, נמצא גם אחד מבעלי החברה, צפריר סטמפל, החשוד בין השאר בעבירת מתן שוחד. "אנחנו טוענים", אמר נציג המשטרה, "במסגרת תפקידו כאחד הבעלים של החברה, הוא ושאר שותפיו והעובדים באותה חברה, חברו ביחד ורימו את המדינה ואת המוסד לביטוח לאומי במיליוני שקלים"."מדובר", הוסיף נציג המשטרה, "בפרשה בהיקפים עצומים שהחשוד הזה הוא חלק מאוד מרכזי בה ויש פעולות חקירה רבות שיש לעשות".

 

סנגורו של סטמפל, עו"ד שי וולשין, אמר בדיון כי אף שמדובר בחשדות כבדים ובעבירה של שוחד, אין צורך לעצור את מנכ"ל החברה וניתן לשחררו למעצר בית. "אני לא מכיר את כל הפרטים", אמר, "אבל אני מניח שיש מצעד של אנשים נכים שצריכים לבוא למסור גרסה. אנשים שקיבלו יותר ממה שיכלו לקבל. החשוד אדם בוגר, יכול לשהות במעצר בית, לא ישבש את החקירה ולא יעשה שום פעולה. לא ייגרם בכך כל נזק".

 

שופט המעצרים בבית משפט השלום בראשל"צ, מנחם מזרחי, הורה על הארכת מעצרו של סטמפל בשישה ימים מאחר שלדבריו שחרורו בשלב זה עשוי לשבש את מהלכי החקירה. "בהתאם לבקתש המשטרה", כתב השופט, "קיבל החשוד במרמה כספים בהיקפים נכבדים, והוא עשה כן במהלך השנים האחרונות במסגרת תפקידו כבעלים של חברת אצ"מ. קיים חשד בסביר לביצוע העבירות המיוחסות לו וניתן לומר שקיימות ראיות לכאורה של ממש".

 

במהלך הדיונים בפני שופט המעצרים ציינו נציגי המשטרה, רס"ר רביב מרגלית ורס"ר ליאור רוטנברג, כי סדר גודלה של הפרשה הוא עצום. "מדובר", כך אמרו, "במאות נחקרים, ורק אתמול ביום החקירה הגלויה נחקרו כ-70 נחקרים. מדובר במרמה בסדר גודל של מאות מיליוני שקלים"..

 

בין החשודים הנוספים שהוארך מעצרם מצויים יועץ טכני בחברה, שלמה ציוני, מנהל טכני בחברה, משה סידס, בעל מניות בחברה ששמו נאסר לפרסום וכן אדם נוסף ששמו נאסר לפרסום הקשור לחברה והוא סגן אלוף במיל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x