$
בארץ

יחימוביץ' מתחייבת: לא אשב בממשלה עם נתניהו

יו"ר העבודה, שסירבה עד כה לשלול ישיבה בממשלה עם נתניהו, משנה היום את דעתה ומודיעה: "אני מכוונת לראשות הממשלה, אך אם לא, אנהיג את האופוזיציה". הסיבה: "ההקצנה וההסלמה הניכרת בעמדות הליכוד-ביתנו"

מורן אזולאי, כתבת ynet 10:5603.01.13

אחרי חודשים שבהם סירבה להכריז כי לא תשב בממשלה בראשות בנימין נתניהו , יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' משנה כיוון ומכריזה כי לא תצטרף לקואליציה בראשותו. בישיבה שקיימה עם חברי הכנסת והמועמדים ברשימת המפלגה היא הצהירה: "אני מכוונת לראשות הממשלה, אך אם לא, אנהיג את האופוזיציה". משמעות הדבר היא הצהרה ראשונה של יחימוביץ' לפיה לא תצטרף לממשלה בראשות הליכוד ביתנו. ב-11:30 היא תכנס מסיבת עיתונאים במטה מפלגת בתל אביב.  

עד כה, סירבה יחימוביץ' למסור התחייבויות לגבי התנהלותה בקדנציה הבאה ולהבהיר אם תסכים לשבת עם נתניהו. במפלגת העבודה אמרו לקראת מסיבת העיתונאים: "לאור ההקצנה וההסלמה הניכרת בעמדות הליכוד ישראל ביתנו בכל התחומים – הכלכלה והחברה, המדיני והביטחוני, שלטון החוק והדמוקרטיה - מפלגת העבודה נותרה האלטרנטיבה היחידה להחלפת השלטון ולא תשב בממשלת נתניהו.

 

שלי יחימוביץ' שלי יחימוביץ' צילום: אביב חופי

 

"מפלגת העבודה נחושה להיאבק להחליף את השלטון ותעשה כל מאמץ להנהיג קואליציה שתהווה חלופה לממשלת הימין הקיצוני הנרקמת בחסות התחרות מי קיצוני יותר - נפתלי בנט או נתניהו-ליברמן. אנחנו נחושים להראות לציבור שאפשר אחרת: כלכלה שפויה שפועלת לטובת מעמד הביניים והעניים, חתירה להסדר מדיני, ושמירה על צביונה של ישראל כמדינת דמוקרטיה ושלטון חוק".

 

כבר אתמול פתחה יחימוביץ' חזית מול מספר 2 בליכוד ביתנו, ליברמן, אותו כינתה: "מושחת, קיצוני וחסר בושה". בתגובה למתקפה שלו עליה אמרה יו"ר מפלגת העבודה: "ליברמן לא נקף אצבע מעולם לטובת הפריפריה בפרט והציבור בכלל, גם לא עבור עולי חבר העמים שאותם הוא מתיימר לייצג בכנסת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x