$
בארץ

פרופ' יצחקי: "זה לא כי משכתי אש, זה מהלך של טמטום גרידא"

בשיחה עם "כלכליסט" סיפר הסטטיסטיקן הממשלתי שפוטר אתמול כי מקבלי ההחלטה לא חשבו על היום שאחרי וכי מה שמדאיג אותו הוא הנזק ללמ"ס

אמנון אטד 22:1101.01.13

יממה אחרי הדרמה בשידור חי סביב פיטוריו בהודעת אימייל, נשמע היום הסטטיסטיקן הממשלתי פרופ' שלמה יצחקי רגוע הרבה יותר, אבל לא פחות נחרץ. לאחר שנפגש לשיחה עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, אמר יצחקי בשיחה עם "כלכליסט" כי לא חלה כל התפתחות משמעותית בעניינו. "מנסים להוריד את רמת הכעס שלי, אבל באופן מהותי לא קרה היום שום דבר", אמר יצחקי. "הבעיה מבחינתי היא איך מונעים נזק ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה. אני לא דואג לעצמי, אני דואג ללשכה. כרגע היא מתנהלת ללא מנהל, וזה חבל".

 

מה אתה אומר על הדרך שבה הודיעו לך על אי־חידוש החוזה איתך?

"התהליך של חיפוש סטטיסטיקן ממשלתי חדש מבוסס על טמטום ולא על רצון רע או קונספירציה. אלה הם אוסף של אנשים לא מנוסים ויהירים. במהלך השנה האחרונה היו כל מיני קביעות מטופשות ואיש מבין המעורבים בעניין לא העז, או לא היה אכפת לו, לנסות לתקן אותן".

 

שלמה יצחקי שלמה יצחקי צילום: מיקי אלון

 

וזה שהודיעו לך מהיום למחר?

"אם היו מודיעים לי מהיום למחר והיו קובעים במקביל חפיפה מסודרת, מבחינתי, זה בסדר. במדינה מתוקנת היה רצוי לעשות את זה כמה חודשים מראש. נניח לרגע שאנחנו לא מדינה מתוקנת, עדיין אפשר היה לעשות את זה בדרך קצת יותר מסודרת, ולקבוע לפחות חפיפה. כאשר נכנסתי לתפקיד היתה לי חפיפה של בערך שעתיים וכתוצאה מכך לקח לי שנה וחצי ללמוד את הלשכה, זה אחד הגופים המסובכים ביותר במדינת ישראל. אני חושב שזו בעיה של התנהלות של אנשים שאינם מתמצאים בסקטור הציבורי".

 

לא הערכת שזה מה שיקרה?

"ידעתי שהם שונאים אותי שנאת מוות".

 

מי זה הם?

"נציבות שירות המדינה. גם אנשי משרד האוצר לא אוהבים אותי, אבל הם מספיק חכמים כדי לא להיכנס איתי לוויכוח. הם יודעים שאני צודק. אנשי הנציבות הם פשוט חבורת מטומטמים. הם משפטנים יהירים. אמרתי כבר בעבר שהמדינה הזאת ממשפטת את עצמה לדעת".

 

אולי כל זה כיוון שפשוט משכת אש בהתבטאויות שלך בעבר?

"אני מאמין שמשכתי אש, אבל האנשים כן העריכו אותי ולכן אני לא חושב שזו הסיבה. אני חושב שזה מהלך של טמטום גרידא. הם לא חשבו מה הם עושים הלאה אחרי שאלך הביתה".

 

יודעים כבר מי יחליף אותך?

"פרופ' דני פפרמן, אבל אני לא בטוח שהוא עצמו בכלל יודע על כך. יהיה לו קשה להיכנס לתפקיד. הוא בן 70 וייקח לו לפחות שנה וחצי - שנתיים ללמוד את התפקיד. אני לא מקנא בו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x