שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בנק ישראל מחריף את דרישות הלימות ההון מהבנקים: לא תפחת מ-12.5%

לפי הטיוטה של המפקח על הבנקים, יחס הלימות ההון בלאומי ובפועלים לא יפחת מ-13.5%. כיום על הבנקים לשמור על הלימות הון של 12%

שניר הנדלר 16:0631.12.12
בנק ישראל החליט להחריף את דרישות הלימות ההון מהבנקים, כך עולה מטיוטה שפרסם היום (ב') המפקח על הבנקים. המפקח דורש מהבנקים שיחס ההון הכולל (המורכב מהון הליבה, הון רובד 1 והון רובד 2) שלהם לא יפחת מ-12.5% עבור כלל המערכת הבנקאית. עוד נקבע כי בלאומי ובפועלים יחס ההון הכולל לא יפחת מ-13.5%.  
כיום על הבנקים לשמור על הלימות הון של 12%, ונכון לסוף ספטמבר לבנקים הלימות הון כוללת גבוהה מ-12.5%: הלימות ההון של בנק הפועלים עומדת על 15.1%; של לאומי עומדת על 15.02%; בדיסקונט ובבינלאומי הלימות הון כוללת של 14.2%; ובמזרחי טפחות עומד היחס על 13.11%.

 

הפצת הטיוטה נעשתה במסגרת מהלך אימוץ המלצות באזל 3 בישראל.

 

הוראות בנק ישראל ניתנות בהמשך להנחיה ממרץ האחרון בדבר דרישות הלימות הון הליבה, שקבעה כי עד ל-1 בינואר 2015 הון הליבה המזערי של התאגידים הבנקאיים לא יפחת מ-9%, ולא יפחת מ-10% בלאומי ובפועלים עד 2017.

 

על מנת לאפשר לבנקים להיערך למסגרת העבודה החדשה ולהמשיך להעמיד אשראי לפעילות הכלכלית על פי צרכי המשק, יישום השינויים ייפרס עד לשנת 2017.

 

לדברי המפקח על הבנקים דודו זקן, "למרות שהמערכת הבנקאית בישראל השכילה להפגין עמידות במהלך המשבר העולמי האחרון, עלינו להקפיד ללמוד מלקחי המשבר העולמי ולבצע את ההתאמות והשינויים הנדרשים על מנת שתמשיך לעמוד בשורה הראשונה של מערכות בנקאות מתקדמות, ולהוות ציר יציב ומרכזי לצמיחת המשק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x