$
בארץ

יאיר לפיד הציג את תרשים הפצצה של נתניהו: "זה מה שהפוליטיקה עוללה למעמד הביניים"

יו"ר "יש עתיד" אמר בוועידת תחזיות 2013 כי כל המפלגות "יעלו עוד מסים ועוד מסים למעמד הביניים הישראלי. הם הרי לא יקצצו לחרדים, למתנחלים, לוועדים ולאף אחד מקבוצות האינטרסים ואלה שהתפקדו אליהם למפלגה"

שניר הנדלר 10:3025.12.12

יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד הבטיח להראות לכולם איפה הכסף ולאן הוא הולך, כשלצורך הסבריו הוא בחר להציג את מצבו של מעמד הביניים תוך שימוש בתרשים פצצה דומה לזה שהציג לאחרונה ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת האו"ם. 

 

  

יאיר לפיד בוועידת "תחזיות 2013" של "כלכליסט" יאיר לפיד בוועידת "תחזיות 2013" של "כלכליסט" צילום: אוראל כהן

 

"אני רוצה להתחיל מהסוף. ממשלת ישראל יצרה בתקציב בור של יותר מ- 15 מיליארד שקל ועכשיו היא מעמידה פנים שהיא לא יודעת מאיפה היא תביא את הכסף. על מצחו של ראש הממשלה הופיעו כתמי דאגה, על רקותיו של שר האוצר זולגים אגלי זיעה, יו"ר ועדת הכספים אלום צער, יו"ר מפלגת העבודה נראתה כאן מודאגת מאיפה יגיע הכסף.

 


 

"אל תקנו את התאטרון הזה. מדובר בהצגה למצלמות שאין מאחוריה דבר וחצי דבר כי תמיד יש להם את אותה התשובה: הפוליטיקיאים הישנים שחושבים תמיד רק על עצמם מגיעים תמיד לאותה תשובה: הם יעלו עוד מסים ועוד מסים למעמד הביניים הישראלי. הם הרי לא יקצצו לחרדים, למתנחלים, לוועדים ולאף אחד מקבוצות האינטרסים ואלה שהתפקדו אליהם למפלגה. הם תמיד ידברו על זה ויעשו קולות כאילו הפעם הם מתכוונים ברצינות, ואז ברגע האמת הם יתכנסו בחדרים האחוריים של הפוליטיקה הישראלית הישנה. ושהם יצאו משם נגלה ששוב מי שמשלם את החשבונות זה מעמד הביניים הישראלי וגם לו יעלו את המסים.

 

"כבר בינואר הקרוב הם יעלו למעמד הביניים את מס ההכנסה. ומיד לאחר מכן יעלו את מחירי החשמל, מוצרי המזון, תעריפי המים, החשמל והדלק. למה? כי מעמד הביניים הישראלי סופג הכל. ואני אומר לכם עד כאן. זו הסיבה שיש עתיד הוקמה. זו הסיבה שאנחנו מביאים לשולחן פוליטיקה חדשה.

 

"אתם רוצים לקצץ בואו נתחיל: בתקציב משרד החינוך יש 909 מיליון שקל תשלומי העברה לאברכים שבכלל לא לומדים במסגרת משרד החינוך – בואו נקצץ את זה; מיליארד שקל הועברו לחריש לבניה לחרדים – בואו נקצץ גם את זה; בואו נקצץ בתקציב הכבישים והסובסידיות המופקעות ובהסכמי השכר השערורתיים של עובדי הנמל באשדוד ובואו נקצץ בחשמל החינם של עובדי חברת החשמל. ובואו נקצץ את הממשלה הזאת. איך הם מעזים לשבת בממשלה של 34 שרים וסגני שרים, כשמעמד הביניים לא גומר את החודש".

 

כעת שלף לפיד את תרשים הפצצה ופנה אל ראש הממשלה: "שים לב אדוני. זוהי הפצצה, זהו הפתיל. זה מה שהפוליטיקה עוללה למעמד הביניים: אלו המסים. בשנתיים האחרונות מחירי החשמל עלו ב-23%, העלת ב-115% את מחירי המים, העלת ב-38% את מחירי הדלק ואם הוא לא חרדי, העלת לו ב-37% את מחירי הדיור.

 

"נשאלת השאלה היכן צריך למתוח את הקו האדום. למה כאן, כי בדיוק כאן, בינואר הקרוב, אתה עומד להעלות שוב את מס ההכנסה למעמד הביניים הישראלי. לפני שמעמד הביניים קורס, לפני שהילדים שלו מחליטים לעזוב את הארץ, לפני שהפוליטיקה הישנה של האינטרסים והמגזרים מודיעה לו שהוא שוב צריך לממן את החרדים וצריך לממן את התנחליוות, ושוב צריך לממן ממשלה של 34 שרים שזורקים את הכסף שלנו לפח. אנחנו לא ניתן לזה לקרות, לא ניתן שתמשך ההתעללות הזו באזרחים היצרניים ששרתו בצבא ולמדו מקצוע ועובדים וסוחבים על גבם את כל העגלה הישראלית", סיכם לפיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x