$
בארץ

אישור מתווה ערוץ 10 בכנסת - ביום חמישי

כמו כן צפויות להיות מאושרות הצעות החוק בנושא שידורי החדשות המקומיות. למרות הבחירות הקרובות, יידונו גם 2 הצעות לצמצום תופעת מהגרי העבודה הלא חוקיים

תומר אביטל 16:5517.12.12

דיון הפגרה המיוחד של מליאת הכנסת יתקיים ביום חמישי הקרוב. חברי הכנסת יתבקשו לאשר בהליך בזק 4 הצעות חוק. לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו הקואליציה תקדם ביום אחד בקריאה ראשונה, שנייה ושלישית את הצעת החוק לעיגון מתווה לוקר לפריסת החובותשל ערוץ 10 והצעה נוספת למתן ארכה בת חצי שנה לשידורי החדשות המקומיות. 

 

אם הכל יילך כפי שהממשלה מתכננת החוקים יאושרו בבוקר בקריאה ראשונה, בצהריים יוכנו בוועדה לקריאה שנייה ושלישית ויזכו לפטור מההמתנה הדרושה בין החקיקות. אחרי הצהריים יאושררו החוקים בקריאה שנייה ושלישית וייכנסו בספר החוקים.

 

בנוסף, המליאה תתבקש באותו יום לאשר בקריאה שנייה ושלישית שתי הצעות חוק לצמצום תופעת מהגרי העבודה הלא חוקיים. ההצעות מבקשות, בין היתר, לאסור על מסתננים להוציא כספים מישראל.

 

כריכת שני הנושאים יחדיו הם מהלך מעורר סימני שאלה. רק בשבוע שעבר נתניהו ויו"ר הכנסת רובי ריבלין הודיעו כי יעצרו את כלל החקיקה בפגרה למעט מקרים שהם "צורך מיידי ודחוף למדינת ישראל". בהודעה שפרסם ריבלין צוין במפורש כי החוק לצמצום הריכוזיות וגם החוקים בעניין המסתננים יעוכבו ויושלמו רק בכנסת הבאה כדי לשמור על הליך חקיקה נקי.

 

כעת מתבבר שנתניהו שינה חלקית את דעתו והחליט שכן להביא חקיקה מסוימת לכנסת - למרות העיתוי: כחודש לפני הבחירות, ואף שלפחות שליש מחברי הכנסת צפויים להתחלף ועלולים לקבל החלטות משופעות בניגודי אינטרסים.

 

כינוס המליאה בהמשך השבוע עולה בקנה אחד עם בדיקת "כלכליסט" שפורסמה הבוקר לפיה למרות ההכרזה על "קיפאון מערכות" מרצון של נתניהו, הממשלה תמשיך לקדם הכרעות מגוונות בימים הקרובים. נציין כי הממשלה מסוגלת למעשה להמשיך ולקדם את הנושאים העומדים על שולחנה עד יומה האחרון - כל עוד אלו זכו לאישור היועצים המשפטיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x