$
בארץ

עובדי פלאפון שובתים: הפגינו ליד משרדי החברה

200 עובדים הכריזו על שביתה כמחאה על סירוב ההנהלה להכיר בוועד. לטענתם חלו שיבושים בשיחות לחו"ל בעקבות העיצומים, אולם פלאפון מכחישה זאת

מיקי פלד 15:5210.12.12
כ-200 עובדי פלאפון שבתו היום (ב') החל משעות הבוקר וצפויים להמשיך את העיצומים. לדברי העובדים העיצומים גרמו לשיבושים בקבלת שיחות מחו"ל ועשיית שיחות לחו"ל. העובדים ערכו הפגנה מתחת למשרדי החברה בגבעתיים, ומולם התייצבו כמה עשרות עובדים אחרים המתנגדים להקמת הוועד.

העיצומים שנקטו העובדים התרכזו בחטיבת ההנדסה, חטיבת מערכות המידע ובחלק ממטה החברה, כולל החטיבה העסקית. בשל כך לא טופלו תקלות שנתגלו ברשתות ותקלות נוספות גם לא יטופלו בהמשך. בשל כך לא רק מנויי פלאפון עשויים לחוות קשיי קליטה, אלא גם המנויים הסלולריים של רמי לוי ו-HOT מובייל , שכן שתי החברות הללו מתארחות על הרשת של פלאפון.

 

העובדים מפגינים מול משרדי החברה העובדים מפגינים מול משרדי החברה צילום: עמית שעל

 

לדברי איתמור אביטן מועד פלאפון, העיצומים נערכים כמחאה על סירוב ההנהלה להכיר בוועד ולנהל משא ומתן על הסכם קיבוצי. לפני כשלושה חודשים הודיעה ההסתדרות כי היא הארגון היציג של עובדי פלאפון, אך עד כה ההנהלה סירבה להכיר בוועד כוועד יציג שכן לטענתה אין להסתדרות חתימות של שליש מ-3,800 עובדי החברה. בהסתדרות, לעומת זאת, טוענים כי יש להם חתימות של 1,700 עובדים.

 

דווקא העיצומים יכולים להביא למצב של שבירת הכלים בחברה ומכאן לפיתרון המתח שבין העובדים והועד לבין ההנהלה באמצעות בית הדין לעבודה. הנהלה עשויה לפנות בימים הקרובים לבית הדין כדי להוציא צו מניעה נגד השביתה, אולם היא תסתכן בכך בכך שבית הדין יספור את הטפסים, יקבע כי אכן להסתדרות ועד יציג, ויחייב את ההנהלה לנהל עם הועד משא ומתן על הסכם קיבוצי. העובדים מסתכנים בכך שההיפך הוא שיקרה. תסריט סביר אחר הוא שבית הדין יבקש מהצדדים להגיע לפשרה בחסותו, שבמסגרתה ההנהלה תכיר דה-פקטו בוועד.

 

מחברת פלאפון נמסר בתגובה: "בניגוד להצהרות ההסתדרות, רשת הסלולר של פלאפון עובדת בצורה תקינה בכל רחבי הארץ ולא נגרמים כל שיבושים. הרוב המוחלט של עובדי החברה לא שובת, כאשר מתוך 4,500 העובדים שבתו רק כ-200 עובדים.כמו כן לא מתקיימים שיבושים במרכזי השירות ולא צפויה כל פגיעה בלקוחות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x