$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חוקרי רשות ההגבלים העסקיים פשטו על משרדי מלם־תים

כמה חברות בולטות בתחום המחשוב חשודות כי תיאמו ביניהן עמדות לפני שניגשו למכרזי מחשוב גדולים. במסגרת הפשיטה על משרדי החשודה מלם־תים בפתח תקווה, נלקחו מנהליה לחקירה

גולן חזני 06:5906.12.12

חקירה גדולה של רשות ההגבלים העסקיים לגבי חשדות לתיאום מכרזים בתחום המחשוב, מתקיימת בימים אלה. ל"כלכליסט" נודע כי חוקרי רשות ההגבלים העסקיים פשטו אתמול על משרדי חברת המחשוב מלם־תים, החרימו מסמכים ולקחו עמם לחקירה כארבעה מנהלים בכירים בחברה. עילת החיפוש הינה חשד להסדרים כובלים לפי חוק ההגבלים העסקיים.

שלמה אייזנברג, בעל השליטה במלם-תים שלמה אייזנברג, בעל השליטה במלם-תים

זה כמה שבועות מקיימת הרשות חקירה נגד מספר חברות בולטות בתחום המחשוב בחשד כי תיאמו ביניהן עמדות לפני מכרזי מחשוב גדולים, ובכך הביאו לפגיעה קשה בגופים שהוציאו את העבודות למכרז. מדובר בגופים שונים, החל ממשרדי ממשלה ועד לחברות פרטיות בתחומי פיננסים ותחומים נוספים.

 

מלם תים היא חברת המחשוב הגדולה ביותר שנחקרה עד כה מבין החברות החשודות. לפני כשבועיים, ב־23 בחודש, פשטו החוקרים על משרדי אמת ברמור, חברה בת של אמת מחשוב, העוסקת בייבוא, שיווק ושירותי ייעוץ למחשוב וכמה ממנהליה נלקחו לחקירה. באפריל ומאי פשטו חוקרי הרשות על משרדי שתי חברות נוספות - הראל טכנולוגיות וטריפל־סי.

 

מלם־תים היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל אביב ונשלטת בידי איש העסקים שלמה אייזנברג והוא משמש במקביל למנכ"ל כמנהל עסקים ראשי. אייזנברג הורשע בעבר עבירות על חוקי רשות נייירות ערך ואף ריצה עונש מאסר בגינן.

 

החברה מונה למעלה מ־2,500 עובדים המומחים במגוון טכנולוגיות המידע ומספקת שירותי מיקור חוץ בתחום המחשוב. מעורבותה של החברה בחקירה מעידה כי החשדות של הרשות מתייחסים למכרזים בהיקפים של מיליונים ועשרות מיליוני שקלים. בין המכרזים

שבהם זכתה החברה בשנים האחרונות מצויים מכרזים של המשרד לבטחון פנים, בנק ישראל, משרד האוצר (אגף החשב הכללי), עיריית תל אביב, רשות הטבע והגנים, שירות התעסוקה, רכבת ישראל, רשות המיסים ומשרד התחבורה.

 

החברה נסחרת לפי שווי שוק של כ־100 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x