$
בארץ

תוכנית יחימוביץ' לכלכלה הוגנת: "הורדת נטל המס ממעמד הביניים"

יו"ר מפלגת העבודה הציגה את תוכניתה הכלכלית של המפלגה הכוללת בין השאר: שכר הוגן עבור עבודה קשה, הורדת מחירי הדיור והמזון והעלאת המיסוי על העשירים

כלכליסט 21:2703.12.12

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' הציגה הערב (ב') את תוכנית המפלגה ל"כלכלה הוגנת". לדבריה, הדבר יגדיל את הנטו למשפחה באמצעות החזרת שירותי הבסיס של מדינה והורדת נטל המס ממעמד הביניים.

 

"אני מאמינה שכל אזרחי ישראל צריכים ליהנות מעוצמתה הכלכלית של המדינה, ולא רק קומץ

בני מזל", אמר יחימוביץ' בכנס באשדוד. "אני מאמינה בסוציאל דמוקרטיה, שמשמעותה כלכלה הוגנת וחברה צודקת, ואיזון חכם בין שוק חופשי משגשג, פורח ויזמי, ובין ממשלה האחראית לאזרחיה ומחלקת את משאבי המדינה באחריות ובתבונה.

 

"אחרי עשור שבו שלטה תפיסתו הכלכלית של נתניהו, תפיסה שהרחיבה באופן מביש ומסוכן את הפערים בין עוני לעושר בישראל ושחקה קשות את מעמד הביניים, והתנכרה לחובות המדינה הנאורה כלפי אזרחיה – הגיע הזמן לשינוי.

אני מציעה תוכנית כלכלית ובה חמש אבני בנין עיקריות המפרטות את הצעדים הנדרשים לכך שישראל תחזור להיות מדינה שיש בה כלכלה הוגנת וחברה צודקת", אמר יו"ר מפלגת העבודה.

 

ואלה מרכיבי התוכנית:

 

• החזרת שירותי הבסיס – שימוש בכספי המסים להגדלת ההוצאה האזרחית ולהענקת חינוך איכותי חינם, שרותי בריאות זולים וטובים יותר ותחבורה ציבורית אמינה יותר, שיורידו את רמת ההוצאות של משפחה ויגדילו את הכנסתה נטו.

 

• שכר הוגן עבור עבודה קשה – צמצום דרמטי של תופעת עובדי הקבלן, תגבור אכיפת חוקי עבודה, צמצום פערי שכר והעלאת שכר מינימום. רגולציה אפקטיבית על שוק ההון והגברת אחריות המדינה על הבטחת החיסכון הפנסיוני של הציבור.

 

• הורדת מחירי הדיור והמזון – הורדת מחירי הדיור על ידי בנייה ושיווק של אלפי יחידות דיור חדשות לשוק, והורדת מחירי המזון באמצעות פיקוח על המחירים ומע"מ מופחת.

 

• תחרות הוגנת – מאבק בריכוזיות, עידוד התעשייה היצרנית (הייטק ולואוטק), השקעה נמרצת בעסקים קטנים ובינוניים.

 

• מיסוי הוגן – העלאת המיסוי על העשירים ביותר ועל האלפיון העליון של החברות הרווחיות, הפחתת המיסים העקיפים והלא-צודקים (מע"מ מופחת על מוצרי יסוד), העלאת התמלוגים והמיסוי על אוצרות הטבע של המדינה, שימוש ברווחים מהפקת מחצבי המדינה לטובת כלל האזרחים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x