שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ייצוגית נגד מנטה: מעגלת מחירים בניגוד לחוק

התובע טוען כי המחירים ברשת חנויות הנוחות מעוגלים כלפי מעלה גם כשמדובר בסכום שהחוק מחייב לעגל כלפי מטה

יצחק דנון 17:1503.12.12

לבית המשפט מחוזי בחיפה הוגשה תביעה ובקשה לאישורה כייצוגית נגד חברת דלק מנטה קמעונאות דרכים, הנמנית על קבוצת דלק ומפעילה כ-190 סניפים של חנויות נוחות ה בתחנות התדלוק של דלק. התובע יצחק גולדנברג מבקש לייצג את כל מי שרכש במזומן מוצרים בחנויות מנטה והסכום לתשלום עוגל כלפי מעלה במקום כלפי מטה.

בכתב התביעה נאמר כי פעילות הרשת מבוססת על מספר רב של רכישות, כל אחת בסכום קטן יחסית, וקנייה ממוצעת עומדת להערכת התובע על כ-10 שקלים. לדבריו, הוראות הדין החלות על דלק מנטה מחייבות כי אם סכום האגורות הבודדות הוא 4,3,2,1 אגורות, יעוגל הסכום כלפי מטה ואגורות אלה "יימחקו". סכומים של 9-5 אגורות יעוגלו כלפי מעלה.

 

התובע מציין כי התברר לו שבעת רכישה במזומן נוהגת מנטה לעגל את סכום האגורות כלפי מעלה תמיד, וכך נוצרת גביית יתר של 10 אגורות בכרבע מכלל הקניות במזומן. . 

 

חנות מנטה. גביית יתר? חנות מנטה. גביית יתר?

 

התובע טוען כי רכש כמה פעמים מוצרים בסניפי חנויות מנטה, וכל הקניות במזומן שסכום אגורותיהן היה 3 ו-4 עוגלו כלפי מעלה. לדבריו מדובר בשיטת פעולה ולא בטעות נקודתית של קופאי מסוים, ובכך מפרה דלק מנטה את הוראות הדין החלות עליה לעניין עיגול סכומי הקניות במזומן.

 

התובע טוען עוד כי תוכנת המחשב המשמשת את הקופאים בסניפי מנטה ברחבי הארץ מתוכננת באופן שסכומי הקניות במזומן מעוגלים כלפי מעלה. הוא מבקש מביהמ"ש להורות לדלק מנטה לפעול לאלתר בהתאם להוראות הדין, ולחייבה להשיב לכלל הצרכנים הנפגעים את הסכומים ששילמו לה ביתר. התובע מעריך את סכום התביעה בכ-13 מיליון שקל.

 

דלק מנטה טרם מסרה את תגובתה לביהמ"ש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x