שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בקשה לייצוגית נגד גולן טלקום: "לא מאפשרת חיוג חופשי לחו"ל"

התובעים טוענים כי שירותי החיוג לחו"ל של החברה מפלים חלק מהציבור כיוון שהם מחייבים שימוש בכרטיס אשראי. התביעה מוערכת ב-4.4 מיליון שקל

יצחק דנון 17:2912.11.12

גולן טלקום הפרה את חובתה לאפשר חיוג חופשי לחו"ל - כך נטען בתביעה ובבקשה לאישורה כייצוגית שהוגשה נגד החברה למחוזי בת"א.

בתביעה נאמר כי החברה המספקת שירותי חיוג בינלאומיים מפרה את חובתה לפי תנאי רשיון בכך שאינה מאפשרת לכל משתמש, לרבות משתמש מזדמן, לקבל את שירותיה בחיוג ישיר לקידומת הבינלאומית שהוקצתה לה למטרה זו.

 

התובעים מציינים כי גולן טלקום הפיצה מידע פרסומי שממנו עולה כי היא מעניקה שירותי חיוג לחו"ל במחירים אטרקטיביים. לדבריהם, כחלק מתנאי רישיונה, חייבת החברה לאפשר גישה חופשית לחיוג בינלאומי מכל מכשיר סלולרי או קווי, וזאת באמצעות שימוש בקידומת הייחודית 016 שהוקצתה עבורה לצורך כך. אולם לטענת התובעים הפרה החברה את חובתה לאפשר חיוג חופשי לחו"ל, ובכך הפרה את הוראות הרשיון והחוק המחייבות לאפשר זאת ללא כל מגבלה וללא אפליה.

 

התובע חובב נוב מבני עייש טוען כי נמנע ממנו מלחייג לבת דודתו המתגוררת בברזיל באמצעות שימוש בשירותי גולן טלקום מאחר שלא יכול היה לספק אמצעי תשלום מראש כיוון שכרטיס האשראי שברשותו מוגבל בגובה החיובים החודשיים. לדבריו, מדובר באפלייה לעומת מי שידו משגת להמציא אמצעי תשלום מראש.

 

התובעת הנוספת, מרים טויק מראשל"צ,  טוענת כי כשביקשה לחייג באמצעות שירותי גולן טלקום לחברתה בארה"ב, נתבקשה במענה הקולי להירשם תחילה באתר האינטרנט של החברה, ואז גילתה כי כתנאי מקדים לקבלת השירות עליה למסור את מספר כרטיס האשראי שלה. לטענתה, מאחר שאין ברשותה כרטיס אשראי, נמנעה ממנה האפשרות להתקשר.

 

התובעים מבקשים לייצג את כל הצרכנים שביקשו להתקשר לחו"ל ישירות באמצעות שירותי גולן טלקום ולא עשו זאת בשל דרישתה להיכנס לאתר האינטרנט שלה או למסור אמצעי תשלום. סכום הפיצויים הכולל בגין עוגמת נפש והחסכון שנמנע מחברי הקבוצה מוערך בכ-4.4 מיליון שקל.

 

מחברת גולן טלקום נמסר: "אין תגובה"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x