שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בקשה לתביעה ייצוגית נגד מגה: הריבית בכרטיס YOU גבוהה באופן חריג

לקוח של הרשת תובע ממנה 120 מיליון שקל, משום שלא יידעו אותו כי ישלם עבור כרטיס האשראי ריבית הגבוהה משמעותית מהריבית המקובלת במסגרת חשבונות העו"ש בבנקים

יצחק דנון 16:1707.11.12

לקוח של רשת מגה וחבר במועדון הלקוחות YOU, מבקש מבית המשפט לאשר תביעה ייצוגית כנגדן, בטענה כי האשראי אותו הן מעמידות ללקוחותיהן באמצעות כרטיס האשראי YOU הינו בריבית גבוהה באופן חריג.

כרטיס האשראי של YOU מופעל ידי מגה בשיתוף פעולה עם חברות כרטיסי האשראי כ.א.ל. ודיינרס קלוב ישראל.

 

סניף של מגה בעיר סניף של מגה בעיר צילום: דורון גולן

 

לטענת התובע, יהודה אופיר מהישוב נירית, מגה ו- YOU לא יידעו אותו כי מדובר בכרטיס מיוחד וכי תמורת האשראי שיקבל, ישלם ריבית הגבוהה משמעותית מהריבית המקובלת במסגרת חשבונות העו"ש בבנקים, ואף גבוהה משמעותית מהריבית הנהוגה בכרטיסי האשראי הרגילים.

 

בנוסף, החברות אינן מגלות ללקוח כי עליו לעדכן בסופו של כל חודש אודות הסכום אותו הוא מעוניין לשלם עבור קניותיו, אלא מחייבות אותו בסכום נמוך ואת היתרה מעמידות לו כאשראי חוץ בנקאי הצובר ריבית חריגה ביותר.

 

אופיר ציין כי נדהם לגלות כי חויב כל העת בגין השימוש בכרטיס, בריבית ממוצעת הגבוהה מ-14.40% כאשר באותה תקופה עמדה העלות הכוללת הממוצעת לאשראי לא צמוד בתחום שבין 4.66% ל-6.28% וממוצע ריבית הפריים נע בין 2.75% ל-4.75% בלבד.

 

באותה עת, גבתה חברת ישראכרט ריבית של 8.96% בלבד בגין שימוש בכרטיס אשראי וחברת לאומי קארד גבתה ריבית של 10.10% בלבד בגין שימוש בכרטיס דומה.

 

על כן טוען אופיר כי על החברות לפצות את לקוחותיהן בסכום המוערך בכ-120 מיליון שקל, המהווה את ההפרש בין ריבית העו"ש הנהוגה בבנקים לבין סכומי הכסף שנגבו מהם שלא כדין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x