שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מקורות תתכנן את פיתוח משק המים של אזרבייג'ן

בשלושה הסכמי פעולה שנחתמו היום נקבע שיתוף פעולה בין השניים לטווח הקצר ולטווח הארוך. מנכ"ל מקורות: "מערכת המים בישראל היא מהמובילות בעולם. שווי הכנת תוכנית האב היא כמה מיליוני יורו"

חן פונדק 17:1127.11.12

אלכס ויז'ניצר יו"ר מועצת המנהלים של מקורות ושמעון בן-חמו מנכ"ל מקורות חתמו היום (ג') בצהריים על שלושה הסכמי שיתוף פעולה בין מקורות למשרד לנושאים אסטרטגים של אזרבייג'ן האחראים על תחום המים. הסכם זה מצטרף לשיתופי פעולה בינלאומיים נוספים למקורות: ארגנטינה, הודו וקפריסין.

הסכם המסגרת שנחתם מגדיר את מערכת היחסים בין מקורות לאזרבייג'ן, ואליו מצטרף הסכם לתוכנית אב של תכנון פיתוח מערכת המים של אזרבייג'ן. מקורות הכינו הצעת טיוטה והציגו בפני האזרבייג'נים אך התבקשו להרחיב אותה. תוך חודשיים הם יציגו את התוספות כך שיכללו תוכניות לטווח הקצר, הבינוני והארוך, כולל רישות מערכת המים בחדרי בקרה.

 

ההסכם השלישי נוגע לטווח המיידי וכולל הכנת ומכירת מעבדות ניידות שישרתו את המדינה לצורך לקיחת מדגמי מים ובדיקת מזהמים בשווי 1.5 מיליון יורו. ההכשרה תתבצע גם כן על ידי מקורות.

 

ויז'ניצר במעמד החתימה על ההסכם עם אזרבייג'ן ויז'ניצר במעמד החתימה על ההסכם עם אזרבייג'ן צילום: איתי בורבא

 

בן חמו סיפר כי "נציגי אזרבייג'ן, כולל השר לנושאים אסטרטגים, ביקרו בארץ ובמקומות נוספים ומאד התלהבו ורצו לשדרג אותה בדומה לשלנו. הם בדקו בהרבה מקומות והיו בקשרים עם גרמניה והולנד. מערכת המים בישראל היא מהמובילות בעולם. שווי הכנת תוכנית האב היא כמה מיליוני יורו, אבל ממנה יגזרו פרויקטים רבים. התוכנית תכלול את כל צרכי משק המים של אזרבייג'ן, מיפוי כל המערכת ואיך היא צריכה להיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x