$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

סמי תותח מקרן ויולה מונה למנכ"ל זמני באירונאוטיקס

תותח מונה למנכ"ל זמני של אירונאוטיקס, הסובלת בשנה האחרונה מקשיים לאחר הפסד המוערך ב־20 מיליון דולר. הבנקים הנושים של החברה, העוסקת בעיקר בייצור כלי טיס בלתי מאוישים, הסכימו לפרוס את החובות עבורם למספר שנים

גולן חזני 07:0722.11.12

סמי תותח, ממייסדי אמדוקס ושותף מנהל בקרן ויולה פרייבט אקוויטי, ישמש החל מהיום כמנכ"ל זמני של חברת אירונאוטיקס הסובלת בשנה האחרונה מקשיים כספיים לאחר הפסד המוערך ב־20 מיליון דולר.

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי המינוי נולד כחלק מהחלטות הדירקטוריון שמשנות לחלוטין את פני החברה ובעלי השליטה בה, ואשר נחשפו בחלקן ב"כלכליסט" בשבוע שעבר. תותח ימשיך לכהן במקביל כמנהל שותף בקרן ויולה, בעוד דירקטוריון אירונאוטיקס ימשיך לחפש מנכ"ל קבוע.

 

בעקבות הקשיים שאליהם נקלעה אירונאוטיקס, העוסקת בעיקר בייצור כלי טיס בלתי מאויישים ומתחרה בעולם בין השאר בחברות הישראליות אלביט והתעשייה האווירית, החליטה לאחרונה ההנהלה על פיטוריהם של 130 מתוך כ־680 עובדים.

 

עוד נודע כי הבנקים הנושים של אירונאוטיקס, בנק הפועלים ובנק דיסקונט, הסכימו לפרוס חוב של 20 מיליון שקל כל אחד למספר שנים, בתום מו"מ שאותו הובילה אסנת רונן, מנהלת שותפה בקרן ויולה.

 

תמונת בעלי השליטה באירונאוטיקס תשתנה כעת, ומשפחת שקד שהחזיקה ברוב המניות תדולל בעקבות השקעה של 15 מיליון דולר שתתחלק בצורה שווה בין ויולה וקרנות המינוף בראשית ו־KCPS. הזרמת ההון המיידית, לצד החלטת משרד הביטחון להקדים תשלומים לחברה בכ־2.5 מיליון שקל ולוותר על תקופת האשראי שניתנה לו, תאפשר את תשלום המשכורות לעובדי החברה שמתעכב מתחילת החודש.

 

 

כל אחת מהקרנות תעלה לאחזקה של כ־25% ממניות החברה ומשפחת שקד תדולל לכ־15%. הגיוס יהיה לפי שווי חברה של 120 מיליון דולר והקרנות הסכימו להמיר חוב של 17 מיליון דולר למניות החברה.

 

סמי תותח הוא השותף־מנהל הבכיר ביותר בויולה אחרי הראל בית־און והיה שותף להשקעה של הקרן ב־2009 באירונאוטיקס, שעד כה נחשבת להשקעה כושלת ששווייה ירד ומצויה בסיכון בשל מצבה של החברה.

 

המנכ"ל היוצא אבי לאומי, מייסד אירונאוטיקס, יחזיק כ־4% מהמניות וביתר יחזיקו העובדים ובעלי מניות אחרים. לאומי ימשיך לכהן כדירקטור בחברה ולא יעזוב אותה ובראש החברה ימשיך לעמוד האלוף לשעבר איתן בן אליהו, שיעבור לכהן כיו"ר פעיל במשרה מלאה.

 

כל אחת משלוש הקרנות תמנה שני דירקטורים בחברה, ומשפחת שקד תדולל לדירקטור אחד. האחים אבי ואהרון (ז"ל) שקד נכנסו להשקעה בחברה ב־2007 והיו בעלי המניות הגדולים בה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x