שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בעקבות הטעות החשבונאית: סמנכ"ל הכספים של חברת החשמל התפטר

הראל בלינדה הודיע היום במפתיע על סיום תפקידו. בלינדה הוזכר כאחד הנחקרים בפרשה בה חברת החשמל "פספסה" פער של 1.4 מיליארד שקל בין ההוצאות וההכנסות החזויות שלה עד לסוף 2012

ליאור גוטמן 14:5415.11.12
סמנכ"ל הכספים של חברת החשמל הראל בלינדה הודיע לדירקטוריון החברה שהוא מבקש לסיים את תפקידו. בלינדה הוזכר כאחד הנחקרים בפרשה בה חברת החשמל "פספסה" פער של 1.4 מיליארד שקל בין ההוצאות וההכנסות החזויות שלה עד לסוף 2012.

 

בהודעת חברת החשמל לבורסה נטען שהוא נימק את ההחלטה "באווירה קשה שנוצרה בעת האחרונה בינו לבין המנכ"ל, אשר לדעתו של בלינדה אינה מאפשרת לו להמשיך ולמלא את תפקידו כראוי".

 

הראל בלינדה הראל בלינדה צילום: אריאל בשור

 

בלינדה נכנס לתפקידו לפני כחמש שנים ובעבר שימש כבכיר באגף התקציבים של משרד האוצר.

 

ביום שלישי הקרוב אמור דירקטוריון החברה לדון בתחקיר שנערך עבורו בעניין הפער התזרימי שהתלגה בספטמבר האחרון זאת לאחר שחברת החשמל "פספסה" את תחזית ההוצאות וההכנסות שלה עד לסוף 2012 ואיחרה לדווח על כך למשרד האוצר.

 

הדיון, שנדחה כבר פעמיים, היה אמור להוביל לדרישה מצד דירקטוריון חברת החשמל להסקת מסקנות אישיות על ידי חלק מבכירי החברה. בין השמות שהוזכרו היו סמנכ"ל הכספים הראל בלינדה וראש מינהל הדלקים שמשון ברוקמן. עתה, לאחר פרישתו של בלינדה, יתרכז דירקטוריון החברה בשאר הנבדקים שהתבקשו להמציא הסברים כיצד נעשתה טעות בתחזית תזרים המזומנים ומדוע היא לא דווחה בזמן.

 

בהודעת חברת החשמל נמסר שהדירקטוריון "הודה לבלינדה על שירות מסור ומקצועי בראש חטיבת הכספים, בהן ניהל בהצלחה את ההתמודדות על שמירת איתנותה הפיננסית של החברה", ואף ביקש ממנו להישאר מספר שבועות עד אשר חברת החשמל תסיים את הנפקות אגרות החוב הצפויות (כמיליארד שקל) כמו גם את הדו"ח הכספי לרבעון השלישי של 2012. יצוין שחברת החשמל נותרת כעת בלי אנשי כספים בכירים שכן לפני כחודש הודיע גזבר החברה זכרייה קיי על פרישתו לאחר 36 שנות שירות בחברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x