$
בארץ

"אין לישראל הכלים להתמודד עם אסון סביבתי שנובע מקידוח נפט בים"

מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה אלונה שפר־קארו: "השריפה בכרמל הרגה את התמימות של כולנו. אני לא רוצה למצוא את עצמי כמו אלי ישי אומרת אח"כ שלא תקצבו אותי"

ליאור גוטמן 22:4003.11.12

מכתב שנשלח משר האנרגיה עוזי לנדאו לשר להגנת הסביבה גלעד ארדן, שהגיע לידי "כלכליסט", מעלה כי תעשיית חיפוש הנפט עלולה להיעצר בשל טענות לכאורה לזיהומי נפט בחופי ישראל. 

במכתב, שלו מכותבים גם ראש הממשלה ושר האוצר, טוען לנדאו שארדן מתריע בפי כל שקיימת בעיה סביבתית בקידום חיפושי הנפט. אך הוא מזכיר שארדן מחויב ליישם את החלטת הממשלה מ־2008 שלפיה עליו להקצות את כל המשאבים הנדרשים לטפל בבעיות של זיהומי נפט, אם וכאשר יתרחשו, ממשאבי משרדו. "עמדתך, שיש לעצור את כלל פעילות קידוחי הנפט והגז עד אשר משרד האוצר יקצה למשרדך תקני כוח אדם לטובת אגף ים וחופים, מפורסמת ברבים ואינה תורמת למשק ולהגנת הסביבה", כותב לנדאו. "ראוי יהיה אם משרדך ימשיך לתת את חוות דעתו למוסדות התכנון בצורה עקבית וישרה, ללא צורך בהשבתת כלל קידוחי הנפט רק כי לא גייסת את התקציב הנדרש", מסכם לנדאו.

 

אלונה שפר-קארו אלונה שפר-קארו צילום: נועם מושקוביץ'

 

בשיחה עם "כלכליסט" מגיבה מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה אלונה שפר־קארו ואומרת ש"חייבים להודות - לישראל אין היום הכלים להתמודד עם אסון סביבתי שנובע מקידוח נפט בים. השריפה בכרמל הרגה את התמימות של כולנו. אני לא רוצה למצוא את עצמי כמו אלי ישי אומרת אח"כ שלא תקצבו אותי. ישראל קפצה מדרגה בעולם חיפושי הנפט וזה דורש טיפול אחר. לאחרונה הגשנו הצעה לתקצוב טיפול בבעיות סביבתיות, ומי שהתנגד הוא לא אחר מאנשי לנדאו, כך שאני ממליצה שכל אחד יעשה את עבודתו בטרם יבוא בטענות לאחרים".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x