שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כחלון לא יקים מפלגה: "התאכזבתי מנתניהו"

אחרי הסקרים המחמיאים וימי ההתלבטות הקשים, החליט שר התקשורת והרווחה לא להתמודד בבחירות הקרובות בראש מפלגה חדשה

ynet 18:4503.11.12

השר משה כחלון הודיע הערב (שבת) למקורביו ולפעילים מרכזיים בליכוד שהחליט לא להקים מפלגה חברתית חדשה שתתמודד בבחירות לכנסת ה-19. בשיחות עם מקורביו טען שהשיקול המרכזי שהנחה אותו היה לא לפגוע בליכוד: "אני באמת התאכזבתי מנתניהו ומההתנהלות שלו, אבל החלטתי בסופו של דבר לא לפגוע בליכוד".

 

הסקרים המחמיאים שקיבל בסוף השבוע צפו למפלגה בראשותו בין 13 ל-15 מנדטים. לסקרים נוסף לחץ מצד מקורביו ופעילים מרכזיים של כחלון שניסו לשכנע אותו להתמודד ולעמוד בראש מפלגה חברתית שתנגוס קולות גם מגוש הימין וגם מגוש השמאל. כחלון העריך בשיחות סגורות, שהוא המועמד היחד שיכול להיות "שובר שוויון" ולקחת קולות מהימין והשמאל. "70% מהציבור בישראל הוא ימני בנושאים מדיניים ו-70% מהציבור בישראל הוא שמאלי בעניין החברתי. אני נמצא בדיוק על התפר. אני יכול לקחת קולות משני הקהלים האלה", אמר כחלון.

  

משה כחלון משה כחלון צילום: נועם מושקוביץ'

 

חלק מהסקרים הראו, כי המפלגה הנפגעת ביותר מהמהלך הפוליטי האחרון היא רשימת "הליכוד ביתנו". את מרבית הקולות קיבל כחלון ממצביעי הליכוד וישראל ביתנו. בכירים בלשכת ראש הממשלה ומקורביו של נתניהו תקפו בימים האחרונים את כחלון וטענו שהמהלך שהוא יוזם הוא בבחינת "הונאה", כלשונם. לטענתם, כחלון הסתנוור מסקרים ושקל להקים מפלגה חברתית חדשה למרות הכרזתו כי החליט לפרוש מהחיים הפוליטיים.

 

כחלון שיתף הערב את אנשיו בהחלטה שקיבל ואת מקורביו הפוליטיים ארנון גלעדי, המשנה לראש העיר תל אביב, שמעון סוסן, ראש מועצת מטה בנימין, וכן את אנשי לשכתו.

 

בשיחות סגורות אמר השר בימים האחרונים כי הסקרים השונים שקיבל במהלך השבוע היו מפתיעים ומעודדים. בימים האחרונים שרר נתק בין כחלון לנתניהו, והם לא דיברו על משבר האמון החריף ביניהם. עם זאת, נתן אשל, מקורבו של נתניהו, ניסה לתווך בין השניים. אשל נפגש עם כחלון במטרה לשכנעו להישאר בליכוד.

  

בימים האחרונים ניסה לשמור על שגרת העבודה במשרד התקשורת והרווחה. את יום חמישי העביר בעיקר לשכתו בקומה התשיעית במגדל שלום בתל-אביב. השר קיים סדרה של פגישות בענייני משרדי התקשורת והרווחה, אבל הראש היה טרוד בעיקר במיזם הפוליטי המתגבש. על שולחנו הונחו ניירות רבים עם שמות של פעילים ואזרחים שכבר התנדבו לעזור לו בקמפיין הבחירות, שכאמור נגנז.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x