$
בארץ

תשובה יוכל להגדיל את הזרמת הגז מקידוח תמר ב-25%

שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו אישר את תוכניות ההרחבה של צנרת הולכת הגז מהמאגר הימי, הכוללות התקנת מדחסים

ליאור גוטמן 14:2923.10.12

יצחק תשובה יוכל להזרים יותר גז ממאגר הגז הטבעי "תמר", לאחר ששר האנרגיה והמים עוזי לנדאו אישר את תוכניות ההרחבה של צנרת הולכת הגז מהמאגר לחופי מדינת ישראל. התוכנית החדשה כוללת התקנה של מדחסים, פעולה שתאפשר להזרים כמות גז שגבוהה בכ-25% מהקיבולת של הצינור כיום. המרוויחות הגדולות מהאישור הן השותפות במאגר בהובלת יצחק תשובה: נובל אנרג'י (36%) ישראמקו (28.75%), דלק קידוחים (15.625%), אבנר (5.62%) ודורגז (4%).

המדחסים יוקמו עד 2015 ויאפשרו לספקי הגז ממאגר "תמר" להגדיל את ההיצע למשק הישראלי עבור תחנות כוח או שימושי תעשייה. המהלך ייתר הקמת צנרת הולכה שנייה באזור הדרום, אולם יותיר את ישראל עם צינור בודד שעליו תהיה תלויה כלל אספקת הגז למשק.

מה דעתך על מניית ניו-מד אנרג יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"אנו מביאים את הגז הטבעי לארץ. הגז הטבעי הינו משאב ציבורי שמשפיע על חיי כל אזרח באמצעות אספקה אמינה של מכלול צרכי משק האנרגיה. הגדלת כמות הגז הטבעי שתיכנס לארץ תבטיח את פעילותן של תחנות הכוח הפרטיות ותאפשר למפעלי תעשייה כמו פניציה להוזיל עלויות", אמר לנדאו.

 

תשובה. מרוויח מהכישלונות ב"מירה" ו"שרה" תשובה. מרוויח מהכישלונות ב"מירה" ו"שרה" צילום: גיא אסיאג

 

לדבריו, "המשרד יוסיף לפעול להגדלת אספקת הגז הטבעי ממאגר "תמר", לרבות באמצעות חיבור לנקודות קבלה נוספות, בכוונה להרחיב את מגוון הצרכנים והשימושים לפיתוח המשק כולו".

 

בחודש וחצי האחרון נחלו יזמי תעשיית הגז שלוש אכזבות בדמות מציאת מאגרים עקרים ברישיונות "שרה" ו"מירה", כמו גם מציאת כמות קטנה יחסית של גז במאגר "שמשון". שלוש האכזבות האלו מותירות את שותפות "תמר" כספקית הגז העיקרית של המשק הישראלי, והיא המרוויחה הגדולה מהוראתו של השר לנדאו.

x