$
בארץ

חשיפת כלכליסט

סימנס סוגרת את כל פעילותה הסולארית

החברה תפטר כ-70 עובדים מהמרכז בבית שמש. מדובר בהודעה רשמית על פרישה ממכרז אשלים להקמת תחנות כוח תרמו-סולאריות בנגב

ליאור גוטמן 10:3222.10.12

חברת סימנס הודיעה הבוקר (ב') רשמית על סגירת כלל הפעילות בתחום ייצור החשמל ממתקנים סולאריים. החברה מנמקת את המהלך בשינויים שחלו בענף בשנים האחרונות שהפכו את פעילותה בתחום ללא כדאית מבחינה כלכלית.

 

מבחינת ישראל מדובר בהודעה רשמית על פרישה ממכרז אשלים להקמת תחנות כוח תרמו-סולאריות בנגב, מהלך שנחשף ב"כלכליסט" לפני מספר ימים.

 

פועל יוצא של צמצום הפעילות יהיה פיטורי 70 עד 80 עובדים שעדיין מועסקים בחברה וחיפוש קדחתני אחר רוכש למפעל.

 

פאנלים סולאריים פאנלים סולאריים באדיבות חברת סולאר פאוור

 

מייקל זוס, חבר בהנהלה של סימנס העולמית (Siemens AG) ומנכ"ל סקטור האנרגיה, אמר, כי המהלך נובע בשל שינוי המסגרת בשוק העולמי – שיעורי צמיחה נמוכים מהמצופה ולחץ חזק להורדת מחירים בשווקים הסולאריים, מציאות בה "החברה לא עמדה בציפיותיה לגבי פעילויות האנרגיה הסולרית שלה. השוק הגלובלי לאנרגיה התרמו סולארית התכווץ מ-4 גיגה-וואט לקצת יותר מגיגה-וואט אחד. בסביבה כזאת, חברות מתמחות יוכלו למקסם את היתרונות שלהן".

 

לפיכך, החברה מתכוונת למצוא רוכש למפעל סימנס - סולל בבית שמש ולהפעיל אותו במתכונת מצומצמת של אספקת ציוד בלבד. עובדי החברה בבית שמש כבר החלו לקבל הודעות על המהלך ועל פי הבטחות שניתנו להם החברה לא תמכור את המפעל לקרן או גוף שאינו מתכוון להמשיך בפיעלות ייצור החשמל ממתקנים סולארים.

 

הבטחה שנעלמה

 

רכישת סולל סימנס בסוף 2009 לוותה בהצהרות וטקסים שהבטיחו לעובדי החברה הרים וגבעות. סימנס רכשה את סולל הישראלית בעבור כ-420 מיליון דולר והסתערה על מכרזי המדינה בתחום ייצור החשמל הסולארי. במאי 2011 תוכנן מהלך של גיוס 300 עובדים חדשים לרגל הרחבת הפעילות אולם מאז החלה שקיעה ובאפריל 2012 הודיעה החברה על סגירת חלק ניכר מהפעילות שלה בארץ תוך פיטורי עשרות עובדים.

 

 

 לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x