$
בארץ

התקווה נמוגה: נמצאה גופת החייל מג'די חלבי

7 שנות חיפושים הסתיימו במציאת הגופה של החייל הנעדר, לא רחוק מהמקום שבו נראה לאחרונה: אזרח שטייל ביער בעוספיה לפני שבועיים מצא שם שרידי גופה, בדיקת DNA הבהירה כי מדובר בגופתו של מג'די חלבי. הסכם עד המדינה עם אסיר העולם לא סייע באיתור

אחיה ראב"ד, ynet 14:5811.10.12

התקווה הקלושה נמוגה: ביער סמוך ליישוב עוספיה שבכרמל נמצאו לפני שבועיים שרידי גופתו של החייל מג'די חלבי, שנעדר מביתו מאז חודש מאי 2005. אזרח שטייל ביער בעוספיה הוא שמצא את שרידי הגופה, לא הרחק מהמקום האחרון שבו נראה חלבי בפעם האחרונה, בדליית אל-כרמל הסמוכה.

 

לאחר השריפה בכרמל ביקשו בני המשפחה לחדש את החיפושים אחר החייל, כיוון ש נוצר חישוף של היער. בסופו של דבר נמצאו שרידי הגופה באזור המזבלה בעוספיה, ובמשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות מותו.

 

מג'די חלבי מג'די חלבי צילום רפרודוקציה: רוני שיצר

 

הודעה על מציאת הגופה נמסרה על ידי נציגי צה"ל למשפחתו. שרידי גופתו של חלבי הועברו למכון לרפואה משפטית באבו כביר, ושם נערכה בדיקת DNA ונקבע כי אכן מדובר בגופת החייל הנעדר. הסכם עד המדינה שנחתם השנה עם אסיר עולם שהבטיח כי יסייע באיתור לא תרם למציאת הגופה.

 

מג'די חלבי יצא ב-24 במאי 2005 מביתו בדליית אל-כרמל לבסיס חיל החימוש בדרום חיפה שבו שירת. הוא הוציא כסף מכספומט במרכז היישוב, רכש פחית שתייה והתייצב בטרמפיאדה לכיוון חיפה. האחרונה שראתה אותו היא קרובת משפחה שעברה במקום. מאז נעלמו עקבותיו.

 

הצבא דיווח למשפחה על היעדרו כעבור יומיים, ונפתחו בעקבותיו חיפושים נרחבים. ב-30 במאי, שישה ימים לאחר שנעלם, הוכרז חלבי נעדר. במהלך השנים הקימה המשטרה כמה צוותים שחקרו את הפרשה. גם עמותת "לחופש נולד" לקחה חלק במאמצים לאיתורו והכריזה על פרס בשווי 10 מיליון דולר עבור מידע על אודות גורלו. מודעות עם תמונות של מג'די פורסמו באינטרנט והופצו במדינות ערב.

 

בשנת 2010 התעוררה תקווה בקרב בני המשפחה, בעקבות ראיון של הרוצח יחיא פרחאן, שטען כי יש לו מידע על החייל הנעדר. הרוצח הסדרתי שנידון למאסרי עולם מצטברים דרש להשתחרר בתמורה לחשיפת הפרטים. עוד קודם לכן, ביולי 2008, קיבלה במפתיע משפחתו שיחת טלפון מאדם שהזדהה כאסיר, ומסר שחלבי נחטף לשטחים ומוחזק ליד שכם. האיש אמר ש"חלבי מוחזק בריא ושלם", ומסר פרט מדויק - שהחייל הנעדר מעשן סיגריות LM אדום. עם זאת, רק שנתיים אחר כך נמצאה הגופה.

 

באוקטובר שעבר פקדה את משפחת חלבי טרגדיה נוספת - אחיו הצעיר של מג'די, אדהם חלבי, נהרג בתאונת דרכים בכרמל. בחודש אפריל האחרון חתם האסיר משה מרדכי, המרצה שני מאסרי עולם על שני מקרי רצח, על הסכם לפיו הוא ימסור מידע על מקום הימצאו של החייל ובתמורה ישוחררו שני אסירים. מציאת הגופה אינה קשורה לפרשה זו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x