שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הוארך מעצרם של החשודים בהפעלת רשת ההימורים: "קיים חשד סביר לביצוע המעשים"

אמש עצרה המשטרה חשודים בהפעלת רשת הימורים באינטרנט שגילגלה למעלה ממילארד שקל בשנתיים האחרונות. על פי החשד היוותה אפיק מימון לעבריינים רבים

זוהר שחר לוי 12:2511.10.12
בית משפט השלום בתל אביב האריך בחמישה ימים את מעצרם של 15 מהחשודים שנעצרו אתמול (ד') בחשד למעורבות ברשת הימורים גדולה שגילגלה למעלה ממילארד שקל בשנתיים האחרונות וכן בעבירות של הלבנת הון. בית המשפט אסר, עד להודעה חדשה, על פרסום שמות העצורים.

 

אתמול חשפה המשטרה כי עיכבה למעלה מ-60 מעורבים ברשת הימורים גדולה באינטרנט במה שכינתה "אחת החקירות הגדולות והמסועפות ביותר שהתנהלו אי פעם בארץ בתחום הלבנת ההון והמאבק בארגוני הפשיעה". הרשת שנחשפה, רשת הימורים בינלאומית גדולה, שמוקד פעילותה בארץ, היוותה, על פי החשד, אפיק מימון כלכלי חדש עבור עבריינים רבים, שהחליף את המימון לאחר קריסת הבנק למסחר.

 

"מדובר בפרשיה חובקת עולם", אמר בפתח הדיון להארכת המעצר נציג ימ"ר תל אביב, היחידה החוקרת את הפרשה, "פרשיה רחבת היקף רבת מעורבים, ויש פעולות חקירה רבות לבצע כשהם מאחורי סורג ובריח".

עו"ד ששי גז עו"ד ששי גז צילום: יריב כץ

 

בין העצורים בפרשה גם שלושה אחים שעל פי החשד עמדו בראש הרשת, אחד מהם שוחרר על ידי בית המשפט. בדיון בהארכת מעצרם טען עו"ד ששי גז, המייצג שניים מהאחים, כי "אם נסתכל על התיק באופן כללי, מדובר בעבירת הימורים שיש לה עוד כמה עבירות נלוות. לא מדובר בעבירות רכוש מסוג התפרצות או אלימות. מדובר על תיקים שבדרך כלל לא נעצרים בגינם".

 

כמה מהסנגורים העלו טענות במהלך הדיון על כך שהמשטרה לא פירטה באופן ברור את החשדות המיוחסים לכל אחד מ-16 העצורים שהובאו לבית המשפט. "יש מידה רבה של צדק בטרוניה", כתבה השופטת תרצה שחם-קינן בהחלטתה, "על בקשת מעצר להיות מפורטת, ברורה ולייחס באופן ברור לכל חשוד את המיוחס לו". לדברי השופטת, היא שוכנעה כי בשלב זה עלול פרסום שמם של החשודים לגרום להם נזק העולה על התועלת שבפרסום שמם.

 

העצורים חשודים בביצוע עבירות של הימורים באינטרנט והלבנת הון. לפי החשד הפעילו אתר להימורים באינטרנט. חלק מהחשודים שימשו כסוכנים, שתפקידם לגבות את כספי המהמרים, ולהעבירם לידי הבעלים של האתר, וחשוד נוסף, העוסק בהמרת כספים, סייע להלבנת ההון.

 

על פי החלטת בית המשפט "קיים חשד סביר" לביצוע המעשים. "העבירות המיוחסות לחשודים", נכתב, "היקף הפעילות הנטען וריבוי החשודים מקימים חשש כי שחרורם של החשודים בעת הזו יביא לשיבוש מהלכי חקירה, להשפעה על עדים או לפגיעה בראיות בדרך אחרת. בנוסף, לאחר שבחנתי את רשימת פעולות החקירה, שוכנעתי כי יש מקום לאפשר למבקשת לקדם את החקירה בעת שהחשודים נתונים במעצר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x