בארץ

חופשה בתשלום: בזכות הבחירות ייהנו הח"כים ממנוחה של 9 חודשים

הח"כים יצאו לחופשת הקיץ בסוף יולי, וביום שני ישובו למושב שייערך ככל הנראה יממה אחת. הם ימשיכו לקבל שכר חודשי של 37 אלף שקל

תומר אביטל 20:4010.10.12

חברי הכנסת ייהנו מחופשה ארוכה במיוחד. לאור העיתוי שבו בחר נתניהו לפיזור הכנסת - באותו יום שבו מסתיימת פגרת הקיץ של הכנסת - הח"כים ייהנו ממנוחה בת 9-5 חודשים. הח"כים יצאו לחופשת הקיץ בסוף יולי וביום שני הקרוב הם ישובו למושב שייערך ככל הנראה יממה אחת. לאחר מכן כמעט ולא ייאלצו לפקוד את המשכן לאורך פגרת הבחירות שתימשך 5-3 חודשים. בעוד שחלק מהח"כים יאלצו בזמן הזה לחזר אחר מתפקדים, במפלגות גדולות דוגמת ישראל ביתנו וש"ס אין פריימריז, ולכן הח"כים יוכלו להתענג מלו"ז מרווח במיוחד.

 

גם לאחר הבחירות צפויים חודשיים חסרי פעילות בשעה שראש הממשלה הנבחר ינסה להרכיב את הקואליציה של הכנסת ה-19. בהנחה שהממשלה החדשה תושק באפריל, חברי הכנסת ייהנו מפגרת הפסח שממנה ישובו רק בסוף אפריל ובכך ישלימו 9 חודשי מנוחה. לאורך התקופה ימשיכו ליהנות הח"כים משכר בגובה של כ-37 אלף שקל וצמד עוזרים פרלמנטריים.

 

הדיונים בנושאים משמעותיים בתקופה הזאת כמעט וייעצרו לחלוטין. בתשובה לשאלת המיליון דולר - מה יקרה למסקנות ועדת הריכוזיות - ענה היום יו"ר ועדת הכספים משה גפני כי בכוונתו להתייעץ עם יועמ"ש הכנסת אייל ינון והיו"ר רובי ריבלין. "אם אוכל, אעביר אותן כי אני בעד צמצום הריכוזיות. השאלה היא כיצד יוכלו לתפקד בדיונים ח"כים שברקע מתמודדים בפריימריז".

 

יו"ר הכנסת רובי ריבלין יו"ר הכנסת רובי ריבלין צילום: עמית שאבי

 

בכנסת הוסיפו כי בפגרה יקודמו רק הצעות חוק ממשלתיות שקיבלו את רשות היועץ המשפטי לממשלה, וכן כי ועדת הכנסת תעגן ביום שני את הכללים לעבודת הכנסת בחודשים הקרובים.

 

לאחר הבחירות צפויים להיפלט כ-40 ח"כים חזרה לשוק העבודה. בעקבות זאת הדלתות בין המגזר הפרטי לציבורי יסתובבו שעות נוספות בחודשים הקרובים. אגב, מלבד נבחרי הציבור גם עשרות עובדי ממשלה וכנסת שמחזיקים במשרות אמון ייאלצו לחדול מהנסיעה היומית לירושלים במקרה שהמעסיק שלהם ייפרד מהג'וב שלו.

 

בחודשים האחרונים החלו לא מעט עוזרים לחפש אקזיט והפיצו את קורות החיים שלהם בתקווה לנחות במקום בטוח לאחר הבחירות. היום אמר אחד מעוזרי השרים כי אחרי ההכרזה של נתניהו רובם תוהים לגבי העתיד שלהם. בעוד ששרי הליכוד ועוזריהם צפויים לשחק בעיקר כיסאות מוזיקליים, שרים אחרים שיחזרו לספסלים האחוריים במשכן צפויים לפטר את מרבית הסגל ולשמור רק את היועץ הפוליטי ויועץ התקשורת.

 

מצד שני מקורבים לח"כים שמקווים להתרומם לאחר הבחירות, דוגמת שלי יחימוביץ', כבר החלו לתפור חליפות. רובם מצפים לתגמול בצורת משרה נחשקת תמורת עזרתם בשנים האחרונות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x