שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נחשפה רשת הימורים שגלגלה מיליארד דולר בשנתיים; "אחת החקירות הגדולות ביותר"

המשטרה עצרה למעלה מ-60 אנשים החשודים במעורבות בהפעלת רשת הימורים באינטרנט. על פי החשד שימשה אפיק מימון לעבריינים רבים

זוהר שחר לוי 16:5410.10.12

המשטרה חשפה היום (ד') כי עצרה למעלה מ-60 מעורבים ברשת הימורים גדולה באינטרנט, שגלגלה על פי הערכות בין למעלה ממיליארד דולר במהלך השניים האחרונות. "מדובר באחת החקירות הגדולות והמסועפות ביותר שהתנהלו אי פעם בארץ בתחום הלבנת ההון והמאבק בארגוני הפשיעה", אומרים במשטרה.

 

הרשת שנחשפה, רשת הימורים בינלאומית גדולה שמוקד פעילותה בארץ, היוותה, על פי החשד, אפיק מימון כלכלי חדש עבור עבריינים רבים, שהחליף את המימון לאחר קריסת הבנק למסחר.

 

ראשיתה של החקירה המסועפת והמורכבת החלה לפני כשנה בימ"ר תל אביב בעקבות מידע שהגיע למשטרה, והבוקר הפכה החקירה לגלויה כשכ-400 קצינים ושוטרי הימ"ר, בפיקודו של נצ"מ גדי אשד, בסיוע כוחות תגבור החלו בגל מעצרים וחיפושים בכל רחבי הארץ. לטענת המשטרה, רשת ההימורים היתה נרחבת ומתוחכמת וכללה פריסה ארצית, עשרות אחראים, מפעילים אזוריים ומקומיים, שרותי בלדרות, מימון וגביית כספים. החקירה חשפה מבנה היררכי הכולל בעלים, דרג ניהול, תפעול, תחזוקה, סוכנים בכירים וסוכני משנה, שלכל אחד מהם מאגר מהמרים אישי.

 

בניסיון להרחיק את השוטרים ולהטעות את החוקרים פעלו המעורבים באמצעים חכמים כמו הצבת השרתים הממוחשבים בחו"ל. הרשת פעלה באינטרנט באתר המכונה "דונבט", שהפך למנוע צמיחה כלכלי שהזין ומימן, עפ"י החשד, את ארגוני הפשיעה בארץ. שליחים ובלדרי כספים העבירו את הכספים לנקודות ריכוז, ועפ"י החשד כמכבסת הכספים שימשו עבורם בשלב הראשון משרדי המרות כספים וחלפנות (צ'יינג'ים).

 

רשת ההימורים היתה נרחבת ומתוחכמת רשת ההימורים היתה נרחבת ומתוחכמת צילום: shutterstock

 

האתר נראה חיצונית כלגיטימי, אומרים במשטרה, עם סמלים וקישורים להימורים באמצעות כרטיסי אשראי, אך למעשה מדובר בהטעיה שאפשרה לאלפי המהמרים לפעול באתר אך ורק באמצעות רכישת "קופסת הימורים" נטענת מסוכני השטח בצורה ממודרת ובביטחונות של שיטת "חבר מביא חבר". לשחקנים התאפשר להמר כמעט על כל נושא אפשרי, בדרך כלל מתחום הספורט הבינלאומי, למשל תוצאת מחצית בליגה הספרדית, לצד משחקי פוקר ובלאק ג'אק. מהמרים רבים הפסידו באתר מאות אלפי דולרים בתקופה קצרה.

 

במשטרה חושדים כאמור כי הפעלת אתר ההימורים אפשרה לחלק משמעותי מראשי ארגוני הפשיעה בארץ אפיק מימון חדש לאחר שקרס הבנק למסחר. הערכות המשטרה מצביעות על כך שהאתר הצליח לגלגל רק בשנתיים וחצי האחרונות למעלה ממיליארד דולר,שהניבו לחשודים העיקריים רווחים עצומים של מאות מיליונים. ישנן הערכות שהאתר גלגל בחמשת שנות קיומו בין 6 ל-7 מיליארד שקל.

 

השוטרים פשטו על הנכסים של המעורבים ועל כלי רכב, נכסי נדל"ן, חשבונות בנקים, רכוש ועוד. הבוקר בוצעו למעלה מ-60 מעצרים ועוכבו החשודים הדומיננטים בפרשה. כן בוצעו פשיטות על בתים, חברות מחשוב ותמיכה, משרדי חלפנות כספים ועסקים נוספים.

 

נוכח הפריסה הארצית הנרחבת של הפעילות הפלילית התבצע שיתוף פעולה עם יחידות מרשות המסים, וכן התקבל סיוע מגורמי אכיפה בחו"ל. בשלב מסוים יצאו להולנד חוקרים לביצוע פעילות איסוף ראיות. החקירה לוותה על ידי עו"ד איריס הרמתי וצוות מפרקליטות ת"א.

 

למעורבים בפרשה מיוחסות עברות של הלבנת הון, ארגון הימורים לא חוקיים, קשירת קשר לביצוע פשע ועברות מס בהיקפים עצומים. לדברי המשטרה, החקירה עשויה לפגוע בערוץ מימון חשוב של בכירי העבריינים בארץ, ואילו מימוש פעילות החילוט עשויה להניב לקופת המדינה הכנסה של עשרות מיליונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x