שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו לוחץ על אלי ישי לתמוך בתקציב 2013

במערכת הפוליטית מעריכים כי ראש הממשלה סבור שיו"ר ש"ס הוא המפתח למניעת הקדמת הבחירות

תומר אביטל 08:2309.10.12

גורמים בכנסת טוענים כי לשכת ראש הממשלה פעלה נמרצות במהלך השבוע האחרון כדי לנסות להבטיח רוב לתקציב 2013, ובכך למנוע את הקדמת הבחירות. בלשכת נתניהו פועלים לאישור התקציב "האחראי" שאותו בנו באוצר, המכיל שורה של גזירות וקיצוצים, מתוך הערכה כי נתניהו יצליח להשפיע על מי שנחשב ללשון המאזניים - יו"ר ש"ס אלי ישי. אם יצליח בכך, הרי שפרסומי ההערכות בדבר הקדמת הבחירות לתחילת 2013 היו מוקדמים מדי.

 

לדבר מקורב למגעים, "ישי יחליט אך ורק בהתאם לתחזיות הפוליטיות ולהשפעת שובו של אריה דרעי לפוליטיקה על מעמדו, וכלל לא לפי מבנה התקציב".

 

בישראל ביתנו, השותפה הבכירה של נתניהו, המשיכו גם השבוע לתמוך באישור התקציב במועדו. עם זאת, אמש אמרו כי הדבר נראה לא מציאותי לאור "הדרישות של שאר השותפים".

 

שר הפנים אלי ישי ושר החוץ אביגדור ליברמן שר הפנים אלי ישי ושר החוץ אביגדור ליברמן צילום: עמית שאבי, יובל חן

 

תומכים נוספים להעברת התקציב במועדו יוכל נתניהו למצוא גם בסיעת העצמאות של שר הביטחון אהוד ברק, בעקבות ההתחממות המחודשת ביחסים ביניהם. כמו כן, ישנן הסכמות מסתמנות אפילו עם ח"כים מקדימה. בכך יווצר לנתניהו סיכוי לעמוד במשימה חסרת התקדים - הבטחת רוב לתקציב "עיוור".

 

סלעי המחלוקת הלא פוליטיים העיקריים הם קיצוץ בתקציב הביטחון ובקצבאות הילדים, בהיקף של 14 מיליארד שקל. אופציה להתמודד איתן תהיה פריסת הקיצוצים על פני כמה שנים.

 

נתניהו צפוי להחליט על הקדמת הבחירות או על קידום 'תקציב' הגזירות לקראת סוף השבוע. עם זאת, פרק הזמן הקצר שיעמוד לרשות חברי הכנסת לאישור התקציב מעמיד בספק את יכולתם להבין אותו לעומקו בטרם יצביעו עליו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x