$
בארץ

ועדת הכספים תאשר הפשרה לגבי הרווחים הכלואים: 50% יושקעו בארץ

שר האוצר יובל שטייניץ תומך כעת בהצעת הפשרה של יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, הנוגעת לסכום שיחסכו החברות כתוצאה מהטבת המס הכלולה בחוק החדש. בקואליציה הודיעו לח"כים: חובה להגיע להצבעה

תומר אביטל 21:4822.09.12

ועדת הכספים צפויה לאשר מחר לקריאה שנייה ושלישית את חוק הרווחים הכלואים; זאת, לאחר ששר האוצר יובל שטיינץ נתן "אור ירוק" להצעת הפשרה של יו"ר הוועדה, משה גפני, שלפיה החברות יחויבו להשקיע חזרה בישראל 50% מהסכום שיחסכו כתוצאה מהטבת המס הכלולה בחוק, ואת 50% הנותרים הן יוכלו להשקיע בחו"ל. 

 

לקראת ההצבעה על החוק, הנהלת הקואליציה הורתה לכל חברי ועדת הכספים החברים בקואליציה להגיע מחר לדיון.

  

משה גפני. הפשרה התקבלה משה גפני. הפשרה התקבלה צילום: עמית שעל

 

לפי נתוני רשות המסים, הרווחים הכלואים מגיעים לכ-120 מילארד שקל, רובם בידי חברות ענק כגון טבע, אינטל, אמדוקס ומוטורולה. בתזכיר החוק שהגיש האוצר נקבע כי חברות שירצו לשחרר רווחים כלואים ישלמו על הרווחים מס של 6%-17.5% במקום מס של 10%-25%, לפי חוק עידוד ההשקעות הישן. כלומר, החברות יקבלו הנחה של 40%-70%.

 

ביום ששי הגישה סיעת מרצ לשטייניץ עצומה עליה 6,200 חתימות, הקוראת לו לחזור בו מהחוק, ודורשת מחברות הענק "לשלם את הכסף שהן מחויבות לו על פי חוק למדינת ישראל". החותמים כתבו לשר האוצר: "ההנחה שאתה מתכוון להעניק לבעלי ההון היא שערורייתית ונעשית על חשבוננו, בניגוד לחוק, בלי הצדקה ובלי לשאול את הציבור. זהו שוד לאור היום, אך עדיין יש באפשרותך למנוע זאת".

 

שטייניץ עצמו עדיין לא החליט האם ישתתף בדיון מחר - מאחר שהממשלה תקיים ישיבה באותה שעה. עם זאת הוא משוכנע כי החוק יאושר מחר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x