בארץ

דוראד תמכור חשמל בחצי מיליארד שקל

חתמה על הסכמים עם קניון "שבעת הכוכבים" בהרצליה, רשת מלונות טמרס וקבוצת קרגל שפועלת בענף האריזה

ליאור גוטמן 20:3312.09.12

חברת דוראד אנרגיה, שמקימה תחנת כוח פרטית באשקלון, חתמה על שלושה הסכמים חדשים למכירת חשמל, ואל צבר לקוחותיה יצטרפו החל מסוף 2013 קניון "שבעת הכוכבים" בהרצליה, רשת מלונות טמרס וקבוצת קרגל שפועלת בענף האריזה. סך החשמל שיועבר לשלושת הלקוחות לאורך 15 שנות החוזה נאמד ב-23 מגה וואט, בהיקף כספי של כחצי מיליארד שקל לכל התקופה.

 

תחנת הכוח הפרטית של דוראד מתוכננת לפעול בדצמבר 2013 ולהפיק כ-840 מגה וואט. כפי שפורסם ב"כלכלסיט" המדינה שוקלת להקדים את הפעלת התחנה באופן חלקי כבר ביוני 2013 כדי להימנע מבצורת חשמל בקיץ הבא.

 

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר מנכ"ל דוראד אלי אסולין ש"מנהל המערכת הארצית בחברת החשמל קבע שהוא צריך את תפוקת התחנה שלנו יותר מוקדם, כלומר כבר בקיץ. להערכתי נוכל לספק כ-600 מגה וואט ולהשלים את בניית התחנה עד לתפוקה מלאה תוך כדי הפעלה חלקית, אבל המדינה עוד לא החליטה האם זה שווה לכל כלכלית", אמר.

 

 יחד עם שלושת הלקוחות החדשים מגיע צבר המכירה של דוראד לכ-550 מגה וואט. בין הלקוחות שבחרו להתנתק מחברת החשמל בעבור הנחה שנאמדת ב-10% בעלויות האנרגיה ניתן למנות את אסם, רשת פתאל, רשת ישרוטל ובית גיבור בר"ג.

 

דוראד הייתה אחת החברות הראשונות שרכשו גז מצרי בעסקת ענק מדצמבר 2007 מול EMG הקורסת שהיקפה נאמד בשני מיליארד דולר. כפי שפורסם ב"כלכלסיט" דוראד כבר סיכמה עקרונית על רכישת גז טבעי ממאגר "תמר" כאשר על פי ההערכות החתימה על החוזה הסופי בין הצדדים מתוכננת לשבועות הקרובים.

 

דוראד נמצאת בבעלות חברת קצא"א, (37.5%), זורלו הטורקית (25%), אדלקום מקבוצת אדלטק (18.75%), ודורי תשתיות אנרגיה (18.75%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x