שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"פניציה תיסגר בסוף החודש, הפיטורים יהיו מסיביים"

מנכ"ל פניציה קרא לראש הממשלה להזרים סיוע מיידי למפעל המצוי בקשיים. 400 עובדים נמצאים בסכנה

הדר קנה 21:0609.09.12

מנכ"ל פניציה ערן חיימוביץ' הזהיר היום כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יתערב ויסייע לחברה המצויה בקשיים, ב־30 בחודש צפוי המפעל להיסגר. במסיבת עיתונאים שכינס חיימוביץ' הוא אמר כי "כדי למנוע את פיטוריהם של מאות עובדים, על ראש הממשלה והשרים לפעול באופן מיידי ולסייע במימון הפער של 5 מיליון השקלים בין עלות השימוש החודשית של המפעל בגז הטבעי לבין עלות השימוש במזוט".

 

המפעל לייצור זכוכית, המצוי באזור התעשייה ציפורית שבגליל, מצוי כיום בסכנת סגירה בשל חובות בגובה 323 מיליון שקל לנושיו. בחודש שעבר מונה חן ברדיצ'ב כנאמן למפעל, שנוסד לפני 78 שנה ומגדיר עצמו כ"אחת מספינות הדגל של תעשיית היצוא הישראלי".

 

עובדי פניציה מפגינים, היום עובדי פניציה מפגינים, היום צילום: גיל נחושתן

 

המנכ"ל חיימוביץ' קרא היום לממשלה להתחייב לחבר את המפעל לאנרגיית הגז הטבעי — מהלך שיביא להתייעלות כלכלית של העבודה במפעל. בינתיים, עד שיגיע מועד חיבור המפעל לגז טבעי, דורשת הנהלתו לממן את המשך השימוש במזוט.

 

"הנאמן שמונה לחברה כחלק מתהליך הקפאת הנכסים, זימן לישראל נציגים מהחברה שבנתה את תנור ההתכה של המפעל (שבו מייצרים את הזכוכית - ה"ק), ואם לא יינתן כל סיוע מהמדינה, בסוף החודש תהליך כיבוי התנור יחל". לדבריו, המשמעות תהיה אחת: "סגירה כמעט מיידית של המפעל ופיטורים מסיביים של העובדים המועסקים בצורה ישירה במפעל".

 

היום הפגינו עובדי פניציה מחוץ לאזור התעשייה בציפורית ודרשו מהמדינה להתערב ולמנוע את סגירתו של המפעל. במקביל הם פנו לבית המשפט המחוזי בנצרת וביקשו שיורה למדינה לחבר את המפעל לרשת הולכת הגז הארצית עד אפריל 2014.

 

חברת פניציה מייצרת זכוכית שטוחה באופן בלעדי בישראל, ובנוסף ל־400 עובדיה הקבועים יש לה עוד מאות עובדים המועסקים אצל ספקים שעיקר פעילותם נסמכת על פעילותה של החברה הוותיקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x