שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

היכונו לעוד העלאת מסים: למדינה חסרים 2.8 מליארד שקל מתחילת השנה

באוגוסט הסתכם הגירעון בסכום גדול יחסית של כ- 4.4 מיליארד שקל. הגירעון צפוי להסתכם השנה לפי שעה ב-32.5 מיליארד שקל - 3.5% מהתוצר.

אמנון אטד 16:3805.09.12

בשמונת החודשים הראשונים של השנה הסתכמה סך גביית המסים בכ-146.6 מיליארד שקל, עלייה ריאלית מתונה של 1.1% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. 

 

 

אולם נתון זה אינו משקף את מצבה האמיתי של גביית המסים השנה, בשל העובדה שהוא כולל הכנסה חד-פעמית של כ-3.7 מיליארד שקל שנרשמה בחודש ינואר, בעקבות העלאת שיעורי המס על רווחי הון שנכנסה לתוקף בתחילת השנה. על פי חישובי משרד האוצר, כ- 2 מיליארד שקל מסכום זה נגבו על חשבון רווחי הון בשנים הבאות.

 

מנתונים שמפרסם היום (ד') אגף החשב הכללי באוצר מתברר כי בהשוואה לתחזית גביית המסים המעודכנת, נוצר בשמונת החודשים הראשונים של השנה חוסר בגבייה של כ- 2.8 מיליארד שקל. אולם תחזית הגבייה המעודכנת, שהכין האוצר בסוף השנה שעברה, נמוכה כבר בכ-11.3 מיליארד שקל מתחזית ההכנסות ממסים המקורית בספר התקציב. כאשר מצרפים לשני סכומים אלה את יעד הגירעון המקורי לשנת 2012, בסכום של 18.4 מיליארד שקל, מתברר כי הגירעון בתקציב הממשלה צפוי להסתכם השנה, נכון להיום, בסכום של כ- 32.5 מיליארד שקל (3.5% מהתוצר).

 

שר האוצר יובל שטייניץ שר האוצר יובל שטייניץ צילום: עטא עוויסאת

 

מנתוני הגירעון שמפרסם היום החשב הכללי עולה כי נמשכת מגמת העלייה בגירעון המצטבר ב- 12 החודשים האחרונים. בחודש אוגוסט הסתכם הגירעון בסכום גדול יחסית של כ- 4.4 מיליארד שקל. בתקופה ספטמבר 2011 -

אוגוסט 2012 הסתכם הגירעון המצטבר בכ- 36.8 מיליארד שקל, שהם 4.1% מהתוצר.

 

מנתוני החשב הכללי מתברר עוד כי גביית המסים הישירים (מס הכנסה, מסי מקרקעין ומס רווחי הון) הסתכמה בשמונת החודשים הראשונים של השנה בכ- 72.7 מיליארד של, עלייה ריאלית מתונה של 1.1% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. בגביית המסים העקיפים (מע"מ, מס קניה, מכס, מס על הדלק ועל הסיגריות ועוד) נרשמה בתקופה זו עלייה ריאלית מתונה יותר של 0.8% והם הסתכמו בכ- 70.4 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x