$
בארץ

הנשים כובשות את צמרת הבנקאות הישראלית

המינוי של תמר יסעור (47) לתפקיד ראש החטיבה הבנקאית של בנק לאומי מעלה זיכרונות מספטמבר 2009

רחלי בינדמן 06:5723.08.12

המינוי של תמר יסעור (47) לתפקיד ראש החטיבה הבנקאית של בנק לאומי מעלה זיכרונות מספטמבר 2009, אז מינה ציון קינן, שנכנס בדיוק חודש קודם לכן לתפקידו כמנכ"ל בנק הפועלים, את לילך אשר־טופילסקי (41) לראש החטיבה הקמעונאית של הבנק במקומו של אורי פז.

 

בדומה לרקפת רוסק־עמינח,

גם קינן ביצע שינויים פרסונליים רבים בהנהלת הפועלים כשמינוי אשר־טופילסקי היה אחד הבולטים בהם. נראה כי הבחירה של קינן באשר־טופילסקי מגיעה בדיוק מאותו מקום שממנו מגיע המינוי של יסעור — הרצון לחזק את הבנק בתחום הקמעונאות. גם קינן, כמו רוסק־עמינח, נכנס לתפקידו בצל משבר בשוק ההון, ובדומה לרוסק־עמינח גם הוא הבין את הצורך במיקוד של הבנק בחטיבה הקמעונאית.

 

עם אשר־טופילסקי הוא הוביל את המיקוד החדש של הבנק באמצעות השקת תוכניות שנועדו לחזק את מעמדו בקרב משקי הבית, ובכלל זה יציאה בקמפיין "דן חסכן". קינן הגיע להנהלת הפועלים לאחר שהבנק נכווה מחשיפתו לשוק ההון, ובפרט לאחזקה משמעותית שלו באג"ח מגובות משכנתאות. קינן ביקש להחזיר את הבנק ל"שורשים" היציבים שלו.

 

אשר־טופילסקי מגיעה, כמו יסעור, מתחום השיווק, לאחר שכיהנה כמנהלת אגף שיווק ותכנון אסטרטגי בחטיבה הקמעונאית של הפועלים. נראה כי רוסק־עמינח הולכת בעקבות קינן, ומתמקדת במשקי הבית כשהיא ממנה מנהלת עם אוריינטציה שיווקית, שתקלע לטעם הלקוחות ותמשוך אותם אל הבנק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x