שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

סופי: הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את חבילת הגזירות

בהצעת האוצר תמכו 28 ח"כים ו-16 התנגדו. קודם לכן אישרה מליאת הכנסת את העלאת המע"מ ב-1% ל-17%, והיא תיכנס לתוקף ב-1 בספטמבר

אמנון אטד 20:2806.08.12

מליאת הכנסת אישרה לפני שעה קלה את חבילת הגזירות של האוצר, זאת לאחר שלפני כן אושרה לקריאה שנייה ושלישית בוועדת הכספים. בהצעת האוצר תמכו 28 ח"כים ו-16 התנגדו. קודם לכן אישרה מליאת הכנסת את העלאת המע"מ ב-1% ל-17%, והיא תיכנס לתוקף ב-1 בספטמבר.

 

לאחר אישור חבילת הגזירות אמר נתניהו כי "אישרנו צעדים שימנעו מאיתנו להיכנס לגירעונות ענק, במטרה לשמור על הכלכלה הישראלית ועל מקומות העבודה של האזרחים בישראל. אלו צעדים אחראיים להגנת המשק הישראלי מהמשבר הכלכלי העולמי".

 

מוקדם יותר אישרה מליאת הכנסת את חבילת הגזירות ברוב של 40 ח"כים בעד ו-27 נגד, ללא נמנעים. 

 

בסיום הדיון במליאה לקראת ההצבעה בקריאה ראשונה אמר שר האוצר יובל שטייניץ כי יש בישראל משילות כלכלית והממשלה עושה מה שצריך. "אנחנו לא עוסקים בכלכלת בחירות ולא בפופוליזם", הצהיר שטייניץ.

 

נתניהו ושטייניץ בשבוע הבא נתניהו ושטייניץ בשבוע הבא צילום: פלאש 90

 

לדבריו, הצעדים שאישרה המליאה הם מדודים ונכונים, והם יסייעו לשמור על אזרחי ישראל מפני המשבר הגלובלי.

 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושטייניץ סיכמו הבוקר על ביטול העלאת מס ההכנסה ב-1% למשתכרים מ-8,881 ועד 14 אלף שקל בחודש.  עוד נקבע כי מדרגות המס הבאות יעודכנו כך שמדרגת המס של 14,400 שקל תעודכן ל-14 אלף שקל ומדרגת המס של 21,800 אלף שקל תעודכן ל-20 אלף שקל.

 

על פי משרד ראש הממשלה, למרות קפיצת מדרגת המס מי שמשתכר 20-14 אלף שקל בחודש לא ייפגע מהתיקון. המשתכרים 14 אלף שקל עד 14.4 אלף שקל בחודש היו אמורים לשלם תוספת של עד 55 שקל בחודש, אך בשל

ריווח המדרגות ישלמו תוספת של עד 36 שקל בחודש. המשתכרים 20 אלף שקל ומעלה ירגישו בשינוי לרעה.

 

בימים האחרונים לחצו יו"ר ועדת כספים משה גפני ויו"ר ועדת העבודה והרווחה חיים כץ על ראש הממשלה לבטל את העלאת המס הצפויה למדרגה השלישית. השניים דנו בנושא עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, שהתנגד בתחילה לביטול בהתאם לעמדת נתניהו. במשרד האוצר התנגדו גם כן, וטענו כי "הנזק לבעלי ההכנסות הנמוכות יחסית הוא מזערי", וכי מדובר בהעלאה של 11 שקל למרוויחים 9,000 שקל בחודש. כעת, כאמור, נכנעו ראש הממשלה ושר האוצר ללחצים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x