$
בארץ

כץ מינה את סגן ראש השב"כ לשעבר דורון וייס ליו"ר הרכבת במקום אורי יוגב

יוגב ימשיך לכהן כחבר דירקטוריון הרכבת, אולם על רקע החלפתו ביו"ר פעיל אחר לא ברור האם יבחר להישאר בארגון

ליאור גוטמן 14:3631.07.12

דרמה ברכבת ישראל: שר התחבורה ישראל כץ הודיע לפני שעה קלה (ג') על כוונתו למנות את דורון וייס ליו"ר פעיל של חברת רכבת ישראל במקום אורי יוגב. וייס, לשעבר סגן ראש השב"כ, שימש באחרונה דיקרקטור ברכבת ישראל.

 

יוגב ימשיך לכהן כחבר דירקטוריון הרכבת, אולם על רקע החלפתו ביו"ר פעיל אחר לא ברור האם יבחר להישאר בארגון.

 

אורי יוגב. האם ישמיך לשמש דירקטור? אורי יוגב. האם ישמיך לשמש דירקטור? צילום: אוראל כהן

 

יוגב נכנס לתפקידו לפני כשנתיים ובעקבות כישלון מינוי מנכ"ל חדש לרכבת ישראל, ומאז פעל לאיזון מצב החברה. בשנה האחרונה ניהל מאבק עיקש נגד גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבת שהודחה על ידי יו"ר ההסתדרות עופר עיני.

 

יוגב שימש כיו"ר רכבת ישראל בהתנדבות ולא קיבל שכר על עבודתו שם. השר כץ הודה ליוגב על חלקו בקידום הרפורמות החשובות שמוביל משרד התחבורה ברכבת וציין כי נוכח האתגרים הגדולים הניצבים בפני הרכבת, נדרש כיום יו"ר פעיל, בהיקף מלא, שיסייע לה להשיג את כל יעדיה.

 

"אני משוכנע כי שיתוף פעולה בין יו"ר הדירקטוריון החדש למנכ"ל הרכבת, יאפשר לחברת הרכבת להמשיך את תנופת הפיתוח חסרת התקדים ולשנות מהיסוד את רמת השירות והבטיחות שלה", אמר כץ.

 

בתגובה אומר אורי יוגב: "בשנת 2003 כראש אגף התקציבים באוצר, האמנתי בפיתוחה של הרכבת והקציתי כ-24 מיליארד שקל לפיתוח והקמת חברת רכבת בע"מ שתביא לפיתוח הפריפריה ולחיבור ערים ויישובים נוספים לרשת מסילות הברזל, כפי שאכן נעשה בשנים שעברו בקווים בין ת"א לבאר שבע, ת"א וראשל"צ מערב והעבודות המתקדמות בקו המהיר לירושלים. 

ב-2010 כיו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, הובלתי בין השאר את תוכנית 'נתיבי ישראל' המחברת את הצפון לרשת המסילות, מגדילה משמעותית את צי הרכבות ומקדמת את הסבת הרשת לרכבות חשמליות."

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x