בארץ

"הלב לא נתן לי להצביע בעד הקיצוץ, אי אפשר לפגוע בשכבות החלשות"

כך אמר שר הרווחה והתקשורת, משה כחלון, שהתנגד בממשלה לתוכנית הקיצוצים. יחימוביץ': "משמעות הגזירות - העמקה קשה של הפערים בין עוני ועושר, והורדת מעמד הביניים על הברכיים". יו"ר מרצ גלאון: "ייבוש וצמצמום השירותים החברתיים הם מדיניות מכוונת שמשרתת אידיאולוגיה ניאו ליברלית"

כלכליסט ו-ynet 20:0730.07.12

"לא יכולתי להצביע בעד הקיצוץ הזה. הלב פשוט לא נתן לי להצביע בעד, כאשר אני יודע שיש אנשים שמרוויחים 2,100 שקל בחודש, ומורידים להם שבעים שקלים - שהם כסף לירקות ולעוף". כך אמר שר הרווחה והתקשורת, משה כחלון, בעקבות אישור תוכנית הקיצוצים בממשלה.

  

כחלון הוסיף: "לא זאת בלבד שאסור לקצץ לאנשים האלה - צריך להוסיף להם. אלה השכבות החלשות, ואי אפשר לפגוע בהן, אלא צריך לחזק אותן ולסייע להן. צריך לסייע לנכים, לקשישים ולמקבלי הבטחת הכנסה".

 

יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ' אמרה בתגובה כי " גזירות נתניהו שאושרו היום בממשלה הן לא התרופה אלא עוד מאותה מחלה. משמעות הגזירות: העמקה קשה של הפערים בין עוני ועושר, הורדת מעמד הביניים על הברכיים, חלוקת הטבות פרועות לאלפיון העליון, הפחתת כוח הקנייה של אזרחי המדינה והאטה במשק. על הגזירות הוחלט תוך פאניקה ובלבול, אך הן כולן ממשיכות את קו המדיניות העקבי של נתניהו - הכבדת עול המיסוי על העניים ומעמד הביניים, נטל מס קטן לאין שיעור על יחידים וחברות מבוססים במיוחד, והרס השרותים שנותנת המדינה לאזרחיה".

 

לדבריה, "הבור העמוק בהכנסות המדינה שיצר נתניהו בעקשנות, מקרב אותנו ליוון, שגם היא קרסה אחרי הטבות מס מופרזות לחברות 'כדי למשוך משקיעים', ומדלדל את המדינה ממקורותיה. 67% מהבור יתמלאו כעת בכספי מסים רגרסיביים, לא צודקים, ומהופכים לכל היגיון כלכלי".

 

זהבה גלאון זהבה גלאון צילם: עטא עוויסאת

 

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, אמרה בתגובה: "הדיון בגזרות הכלכליות שקיימה היום הממשלה היה קרב מכור שתוצאתו ידועה מראש. שרי הממשלה, שחלקם מרשים לעצמם להתהדר באג'נדה חברתית, הם בובות של נתניהו ושטייניץ, שהם הקובעים הבלעדיים של שורת הגזרות האכזריות שתושת על הציבור".

  

גלאון הוסיפה: "בשום שלב לא התקיים דיון על חלופות אחרות למימון הגירעון - לא כי אין חלופות כאלה, אלא מפני שייבוש וצמצמום השירותים החברתיים הם מדיניות מכוונת שמשרתת אידיאולוגיה ניאו ליברלית ואנטי חברתית אותה מובילה הממשלה הרעה הזאת לאורך כל הדרך".

 

אייל עופר, מתנועת ישראל יקרה לנו, אמר הערב בתגובה כי "צעדי הממשלה מעידים על פאניקה ועל השקר הכלכלי ששמו ממשלת שטייניץ-נתניהו". לדבריו, "מאז הקמת הממשלה ב-2009 העלתה ממשלת ישראל את המע"מ לא אחת, לא שתיים אלא שלוש פעמים רק משום שזהו מס קל לגבייה. במקום לבצע את השינויים הכלכליים במקומות הקשים יותר לאכיפה - מעלימי מס, רווחים כלואים, מס רכוש - מעדיפים בממשלה לספר לנו על היציבות לכאורה של תקציב דו שנתי וזאת כאשר קרקע המחירים רועדת תחת רגלינו".

 

עופר הוסיף כי "במקום להפחיד אותנו בסיפורי יוון-איראן, ראוי שהממשלה תתבונן סביבה ותבדוק מה קורה לממשלות אשר דאגו רק לאלפיון העליון על חשבון ה-99%. במאה ה-21 ממשלות אשר אינן מנצלות משברים כדי לבצע תיקונים עמוקים יוחלפו על ידי מי שמסוגל להוביל את העם, בידי העם ולמען העם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x