$
משפט

ייצוגית נגד שופרסל: "מוצרים במבצע נמכרו במחיר מלא"

לטענת התובעים, "קיים פער משמעותי בין מחיר הקנייה למחיר בפועל של המוצרים במכירות באינטרנט"

מארק שון 19:3829.07.12

תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית הוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד רשת השופרסל בטענה כי קיים פער משמעותי בין מחיר הקנייה למחיר בפועל של המוצרים במכירות באינטרנט. בתביעה בגובה 144 מיליון שקל נכתב כי שופרסל מחייבת בפועל מחיר גבוה משמעותית מסכום הקנייה המקורי, בפער ממוצע של כ-10% לרעת הצרכן.

 

שופרסל שופרסל צילום: צביקה טישלר

 

התובעים, עומרי נחום ורביד ברנר, טוענים כי מדובר בפער שנע בין אחוזים בודדים ועד עשרות אחוזים ומקורו בכך שמוצרים שפורסמו במבצעים לא מסופקים במחיר המבצע אלא במחיר מלא, בניגוד להסכמה בין הלקוח לרשת. "שופרסל מפרסמת מבצעים שונים באתר האינטרנט, והלקוח עורך קניות על בסיס אותם מבצעים", נכתב בתביעה, "אך בקבלו את הקנייה הלקוח מופתע לגלות כי חוייב במחירים שונים לחלוטין".

 

התובעים מבהירים כי לא מדובר בפער זניח שנובע בשל משקל פרי או דברים דומים. לטענת התובעים שופרסל מודעת למדיניות הזאת ואף נוהגת לזכות לקוחות שפונים אליה בדרישה לזיכוי בגין ההפרשים. באחת הדוגמאות שמספקים התובעים, תמר ליכטמן ערכה קנייה ולאחריה התגלה פער של 61.15 שקל בין מחיר הקנייה המקורי למחיר בפועל, סכום שהיווה 17% מסכום הקנייה. "לאחר בירורים מול הרשת התנצלה שופרסל והודיעה כי החשבון יזוכה והפער קיים בגלל באג טכני באתר ההזמנות".

 

את התביעה הגיש עו"ד עמירם טפירו ממשרד גורן טפירו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x