שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הלילה בחצות הועלה המס על סיגריות ובירה: חפיסה תתייקר בין 2.4 ל-2.9 שקלים

מס הקניה החל על בירה יעלה מ- 2.18 שקלים לליטר ל-4.19 שקלים לליטר. באוצר מעריכים כי העלאות המסים יכניסו לקופת המדינה כמיליארד שקל

הדר קנה 07:3026.07.12

‏‏‏כחלק מההערכות לתקציב,2013 חתם אמש שר האוצר יובל שטייניץ על תיקון לצו תעריף המכס ומס קניה לפיו הועלה, החל מהלילה בחצות, מס הקניה המוטל על סיגריות, סיגרים וסיגרילות וכן מס הקניה המוטל על בירה.

 

בנוסף, יוטל מס בשיעור של כ-10% על מלאי הסיגריות הקיים בידי עוסקים. עפ"י הערכת משרד האוצר, העלאות המסים יכניסו לקופת המדינה כמיליארד שקל.

 

מרשות המסים נמסר כי החתימה על הצו נעשתה כבר אמש על מנת לייצר ודאות ולמנוע עוותים בשוק וזאת לאור פרסומים שונים בתקשורת על השינויים הצפויים.

 

חפיסת סיגריות תתייקר בן 2.4 ל-2.9 שקלים חפיסת סיגריות תתייקר בן 2.4 ל-2.9 שקלים צילום: בלומברג

 

שעורי המס על סיגריות יועלו מ- 260.6% ל-278.6%. מחיר חפיסה לצרכן יעלה בין 2.4 ל-2.9 שקלים. שיעור המס על סיגרים יועלו מ-65% ל-75%.

 

עוד נקבע בצו כי יועלה המס המינימאלי לחפיסת סיגריות ל-12 שקל לחפיסה וזאת לאור העובדה כי קיימות בשוק חפיסות סיגריות זולות.

 

כמו כן חתם שר האוצר על צו המעלה את מס הקניה החל על בירה מ- 2.18 שקלים לליטר ל-4.19 שקלים לליטר, בהתאם למדיניות הכללית של הטלת מס קניה על מוצרים בעלי השפעות חיצוניות שליליות.

 

תוקף הצוים הוא כאמור מיידי והם יועברו לאישור ועדת הכספים של הכנסת תוך חודשיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x