$
בארץ

שטייניץ: "אנו שוקדים על צעדי קיצוץ כדי לעמוד ביעד הגירעון החדש"

שר האוצר במליאת הכנסת: "אמנם העלאת יעד הגירעון ל-3% תצמצם את הצורך בהכנסות נוספות של 15 מיליארד שקל, אך זה עדיין לא מספיק"

תומר אביטל 18:0023.07.12
"אנו שוקדים בשבועות האחרונים על חבילת צעדים של קיצוץ ומיסוי שתאפשר לישראל לעמוד ביעדים ולהקרין רצינות כלפי העולם", כך אמר הערב (ב') שר האוצר יובל שטייניץ במליאת הכנסת. השר דיבר על הצעדים במסגרת הצגת תזכיר החוק הממשלתי שנועד להגדיל את יעד הגירעון. שטייניץ הגן על החקיקה והסביר: "יש האטה עולמית. אירופה מתרסקת וגם בארה"ב ההתאוששות איטית ממה שחשבנו. אנחנו חלק מהעולם וזה משפיע עלינו, לכן יש לנו ירידה מהתחזית של הכנסות המסים בכ-2.8 מיליארד שקל. לכן החלטנו להתאים את יעד הגירעון למציאות הלא קלה ולקבוע אותו על 3%. אני רוצה להדגיש שלא היה גורם מקצועי אחד שחשב שצריך להשאיר את היעד על 1.5% או להעלות אותו מעבר ל-3%. הויכוח המקצועי היחידי היה 2.5%-3%".

 

יובל שטייניץ יובל שטייניץ צילום: אוראל כהן

 

שטייניץ הסביר את קביעת היעד: "קבענו 3% לאחר התייעצות עם גורמים בינלאומיים כמו מזכ"ל ה-OECD, קודם כל בגלל שלמספר יש חשיבות בינלאומית. שנית כי היעד הסופי נשמר ומצד שני רצינו להגביל את נטל המס. הייתה דעה שדגלה ב-2.5% (הכוונה היא לנגיד סטנלי פישר. ת.א) אך ההבדל הוא לא מהותי".

 

שר האוצר התייחס לאחר מכן לפרסומים השונים לגבי הגזירות המתוכננות והכריז: "אנחנו מתכוונים לעמוד ביעד וזה לא פשוט. נצטרך להטיל מסים. אמנם העלייה ל-3% מקטינה ב-15 מיליארד שקל את נטלי המס, אך גם עמידה זו מחייבת הטלת מסים. נצטרך לקבל החלטות קשות. תוך ימים ושבועות נגבש הצעת מחליטים בה יש צעדים של מיסוי כדי להראות לעולם כולו שממשלת ישראל תעמוד ביעד החדש של 3%. אנו שוקדים בשבועות האחרונים על חבילת צעדים של קיצוץ מסוים ומיסוי שתאפשר לישראל לעמוד ביעד ולהקרין רצינות כלפי העולם. זה לפני אישור התקציב החדש שאני מניח שיתבצע בממשלה במחצית השנייה של חודש אוגוסט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x