שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

סוף לסכסוך בתעש? אושרה הלוואה בסך 150 מיליון שקל לתשלום משכורות לעובדים

שי חרמש, יו"ר הצוות מטעם ועדת הכספים שטיפל במשבר: "כל יום בדחיית ההגעה להסכם עלותו לתעש מיליון שקל". ההנהלה והעובדים יתכנסו שוב כדי להגיע להסכמות בנוגע לשינוי המבנה הארגוני עקב פרישת שליש מעובדי החברה

תומר אביטל 13:1817.07.12
ועדת הכספים אישרה הבוקר (ג') הלוואה בסך 150 מיליון שקל לתעשייה הצבאית לתשלום משכורות לעובדים והבטחת המשך פעילות - זאת לאחר חודשים ארוכים של ליווי צמוד של המו"מ בין הצדדים השונים למשבר תעש. בתעש ציינו, כי אלמלא ההלוואה, היה עליה להפסיק לפעול עקב חובות שוטפים. יו"ר הצוות המיוחד של ועדת הכספים לפתרון המשבר, ח"כ שי חרמש (קדימה) טען כי "כל יום בדחיית ההגעה להסכם עלותו לתעש מיליון שקל. ההחלטה לאשר את ההלוואה בעקבות הסדר צפוי בתוך חודש".

 

משגר רקטות של תעש משגר רקטות של תעש

 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הודה בדיון לצוות המיוחד בראשות חרמש ומנהל ועדת הכספים, טמיר כהן, שפעלו לקראת חתימה על הסכם, מזה חודשים ארוכים. הצוות אמור לכנס את הצדדים לדיון נוסף כבר בשבוע הבא על-מנת לקדם חתימה על הסכם באמצע החודש הבא, ולשקול מתן הלוואה נוספת.

 

במהלך הדיון פירט חרמש את ההחלטות שהתקבלו והודיע שהנהלת תעש, העובדים, אגף תקציבים באוצר וההסתדרות, יתכנסו שוב על-מנת להגיע להסכמות אחרונות בשתי נקודות מחלוקת אחרונות: "שינוי מבנה ארגוני הנדרש עקב פרישת שליש מעובדי החברה והישארותם של 2,000 עובדים, מה שדורש סגירה ומיזוג של מחלקות. כמו כן נחליט לגבי מעבר תעש לנגב ופיצוי העובדים עקב כך, גם במקרה של אי ביצוע הפרטה".

 

אמש התקיים דיון חירום בנושא בהשתתפות ראש אגף התקציבים באוצר, גל הרשקוביץ ואבי ניסנקורן מההסתדרות. הדיון היה טעון מאוד וכלל הטחת האשמות קשות בין נציגי העובדים לאנשי האוצר. יו"ר ועד העובדים, איציק יהודה אמר להרשקוביץ: "בושה וחרפה לא לשלם שכר לעובדים. אתם באוצר אין לכם מושג קלוש מה זה להיות ללא כסף לקנות חלה לשבת".

 

הרשקוביץ קבל על הדברים וביקש להתייחס עניינית למחלוקות: "סלע המחלוקת שמעכב את ההסכמה הסופית על הפרטת תעש נעוץ בשני עניינים; התנגדות החברה והעובדים לשינוי מבני בעקבות ההפרטה, והתנגדות לכך שגם אם לא תהיה הפרטה החברה עוברת לנגב. כל שאר הדברים כבר סוכמו ונסגרו למעט מספר דברים טכניים קטנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x