שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נחשף ב"כלכליסט" - הנשיא גרוניס נפגש עם השופטת אלשיך; יחליט בהקדם אם להדיחה

הפגישה - בעניין התנהלותה של השופטת בפרשת הפרוטוקול המשופץ; דוברות בתי המשפט פרסמה הודעה ולפיה "הנשיא גרוניס שמע את עמדת השופטת אלשיך בקשר להחלטת נציב תלונות הציבור על שופטים בעניינה"

ענת רואה 12:0215.07.12

נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס נפגש הבוקר (א') עם השופטת ורדה אלשיך, סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב ויו"ר נציגות השופטים לצורך עריכת הבירור בפרשת הפרוטוקול המשופץ , שנחשפה ב"כלכליסט".

 

השופטת ורדה אלשיך (מימין) השופטת ורדה אלשיך (מימין) צילום: עמית שעל

 

דוברות בתי המשפט פרסמה לפני זמן קצר הודעה בה נאמר כי הנשיא גרוניס שוקל את הדברים ויקבל החלטה.

 

בהודעה נכתב כי "עם שובה של סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופטת ורדה אלשיך, מחו"ל בסוף השבוע, נפגשה היום עם נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס". עוד נכתב "הנשיא שמע את עמדת השופטת אלשיך בקשר להחלטתו של נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט (בדימוס) אליעזר גולדברג בעניינה. בהמשך לכך, הנשיא גרוניס שוקל את הדברים ויקבל החלטה בהקדם".

 

36 תיקונים בפרוטוקול דיונים

 

פרשת הפרוטוקול המשופץ נחשפה כאמור ב"כלכליסט" בחודש ינואר כשהתברר כי השופטת אלשיך הכניסה 36 תיקונים בפרוטוקול דיונים שהתקיים בפניה ושיגרה אותו כתלונה ללשכת עורכי הדין נגד עו"ד רפאל ארגז שהתעמת עמה בדיון. הדברים נחשפו לאחר שעו"ד ארגז קיבל מיד לאחר הדיון פרוטוקול ממזכירות בית המשפט ובעת שהכין את תגובתו לתלונת השופטת נגדו גילה כי מדובר בשתי גרסאות שאינן זהות.

 

נציב תלונות הציבור על השופטים שופט ביהמ"ש העליון בדימוס אליעזר גולדברג קיבל את התלונות שהוגשו לו נגד השופטת אלשיך בפרשה, ובין היתר תלונת עו"ד אפי נוה, יו"ר ועד מחוז תל אביב, שטען כי התיקונים בפרוטוקול נועדו לסבך את עו"ד ארגז.

 

מאחר ובמועד פרסום החלטת הנציב, לפני כחודש וחצי, שהתה השופטת אלשיך בשבתון בחו"ל, המתין הנשיא גרוניס עד שובה לארץ בכדי לערוך בירור עמה ולהחליט האם לנקוט בהליכים להדחתה מתפקידה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x