שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בזכות המדים: מתפרת העצמאות ניצלה שוב מסכנת סגירה

משרד הביטחון הזמין מהמתפרה ממצפה רמון 14 אלף פריטים בהיקף של חצי מיליון שקל; לאחרונה טען מנכ"ל המתפרה כי לא תוכל להתקיים כיוון שלא קיבלה את ההטבות שהובטחו לה

הדר קנה 14:3809.07.12

מתפרת העצמאות, השייכת לתעשיות ערד, ניצלה שוב מסכנת סגירה בזכות הזמנות חדשות ממשרד הביטחון.

 

לפני כ-3 שבועות פורסם ב"כלכליסט" כי המתפרה ממצפה רמון, שמשרד הביטחון הוא הלקוח העיקרי שלה, נמצאת בסכנת סגירה בפעם השנייה בתוך שנתיים (בפעם הראשונה עמדה המתפרה לפני סכנת

סגירה ב-2010, וניצלה בזכות פנייה של נשיא המדינה שמעון פרס לתעשיינים לסיוע).

 

גיא שוורץ, מנכ"ל המתפרה, טען כי המתפרה לא תוכל להתקיים מאחר שמשרד הביטחון לא עמד בתנאים המוקדמים. הוא אמר ל"כלכליסט" כי: "המפעל מפסיד 20 אלף דולר בחודש, וללא ההטבות שהובטחו לנו עד סוף יוני ניאלץ לסגור את המתפרה". בשנה האחרונה ירד מספר המועסקים במתפרה מ־42  ל־34.

 

כעת פרסם משרד הביטחון כי בכוונתו לרכוש עשרות אלפי מדי צה"ל מתוצרת כחול לבן, ובכך להזרים 5 מיליון שקל ל-11 מתפרות מדים ברחבי הארץ. בין היתר תקבל מתפרת העצמאות הזמנות לכ-14 אלף פריטים בהיקף של יותר מחצי מיליון שקל. משרד הביטחון יזמין השנה מהמתפרה 80 אלף פריטים לעומת 71 אלף בשנה שעברה.

 

על פי הודעת משרד הביטחון, הוא רוכש מדי שנה כ-750 אלף מדים בהיקף של כ-27 מיליון שקל, כולם מתוצרת כחול לבן. את העבודה מחלק המשרד בין מתפרות ברחבי הארץ (רובן באזורי פריפריה וקו עימות) על פי כמה קריטריונים, ובהם רמת התלות של כל מתפרה בהזמנות ממשרד הביטחון, מיקומה  ומספר העובדים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x