$
בארץ

תדהמה ברכבת: ההסתדרות השעתה את יו"ר הוועד גילה אדרעי

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר ל"כלכליסט": "זה לא סוד שאנחנו לא שבעי רצון מהתנהגותה של אדרעי. יו"ר הוועד לא הגיעה לפגישות מו"מ, לא הגיעה לבית הדין לעבודה, ואף פנתה בצורה מעליבה לשופטת בית הדין"

ליאור גוטמן ומיקי פלד 20:5027.06.12

דרמה ברכבת ישראל: יו"ר הוועד הארצי, גילה אדרעי, הושעתה מתפקיד על ידי יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן. יחד איתה הושעו שלושה חברי ועד ארצי נוספים. אדרעי עלתה לכותרות בשנה שחלפה בעקבות שורה של צעדים והתבטאויות מעוררי מחלוקת.

 

אדרעי זומנה היום לפגישה עם אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, בה נמסר לה שעליה לקבל את מרות ההסתדרות ולממש את ההסכם שהושג עם ההנהלה. לדברי אנשי ההסתדרות, אדרעי סירבה, גם במחיר של הדחה. ההסתדרות נתנה מנדט ליו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, להמשיך ולנהל את המו"מ עם הנהלת הרכבת, בשמם של העובדים.

  

 

גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבת צילום: אריאל בשור

 

היחסים בין אדרעי לבין בכירי ההסתדרות מתוחים זה זמן רב; ואולם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לא יכול היה להרשות לעצמו לפעול בסוגיית הרכבת לפני הבחירות לארגון.

 

ניסנקורן אמר ל"כלכליסט": "זה לא סוד שאנחנו לא שבעי רצון מהתנהגותה של אדרעי, ואולם עד כה לא רצינו לנקוט צעד כזה בשל המאבק הארגוני ברכבת. עתה יש הסכם עם ההנהלה וצריך לממש אותו, אך אדרעי סירבה שוב ושוב, לא הגיעה לפגישות, לא הגיעה לבית הדין לעבודה, ואף פנתה בצורה מעליבה לשופטת בית הדין".

 

 

בשעות הבוקר התחוללה מהומה ברכבת, לאחר שההנהלה ניתקה את התקן התדלוק האוטומטי ברכבה של אדרעי, בטענה שזו לא מסכימה לחבר לרכב לרכבה התקן זיהוי רכב מסוג "איתוראן". מקורות ברכבת אמרו שההסתדרות "נתנה גב" להנהלת הרכבת בנושא זה, מאחר שמדובר ברכב תפעולי של המדינה. אדרעי, שזעמה על הצעד, החלה להחתים עובדים על טפסי התפקדות להסתדרות העובדים הלאומית.

 

ברכבת ישראל מסרבים להתייחס להשעיה. מקורבים להנהלה אמרו כי הם מקווים שהצעד הוא לא מס שפתיים, ונועד רק כדי להראות לאדרעי שתמיכת ההסתדרות אינה אוטומטית בכל המאבקים. לטענתם, במידה שאדרעי לא תחזור לעבודה, הארגון רק ירוויח מזה. בשבוע הבא אמורים ההנהלה והוועד להגיע לבית הדין לעבודה עם טיוטת הסכם שכר .

   

21 חברי ועדי הרכבת זומנו לישיבה דחופה מחר בבוקר, ולא מן הנמנע שינקטו צעדי מחאה חריפים, לרבות השבתת הקווים. 

 

משר התחבורה, ישראל כץ, נמסר: "השר מברך על החלטת ההסתדרות להשעות את אדרעי מתפקידה, ומקווה שעתה תוכל הרכבת לצאת לדרך חדשה וליישם ביתר שאת את התוכניות והרפורמות שיביאו לשיפור ניכר בבטיחות ובשירות שמוענק לנוסעים".

 

אדרעי הביכה בעבר את כץ, כאשר בעת השקת הקו החדש של ראשון לציון מערב בשנה שעברה השביתו העובדים את הקו והשאירו את השר בודד ברציף. בעקבות כך איים כץ, כמה פעמים, שהוא יסגור את רכבת ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x