$
משפט

שינוי בעלילה: הנושים של קווי אשראי יכריעו בין שתי הצעות ההסדר

לפני כשלושה חודשים הושג הסדר פשרה בין מנהלי קווי אשראי ובעלי מניות בחברה שקרסה לבין נציגות האג"ח של החברה, אך משקיע שטרם נחשף פנה למחזיקי האג"ח והציע להם לקבל תמורת האג"ח סכום הגבוה בכ־10% מהסכום שיקבלו במסגרת ההסדר

מארק שון 16:1727.06.12

פרשת קווי אשראי על סף סיום אך ישנם שינויים של הרגע האחרון; ימים ספורים לפני הדיון שהתקיים היום (ד') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, הציגו מפרקי החברה הצעה משופרת להחזר החובות והיום החליט השופט איתן אורנשטיין לקיים אסיפות נושים שיכריעו בין שתי ההצעות שעל הפרק, במקום לאשר את ההצעה שהביאה נציגות של מחזיקי האג"ח.  

 

לפני כשלושה חודשים הושג הסדר פשרה בין מנהלי קווי אשראי ובעלי מניות בחברה שקרסה ב־1997 לבין נציגות האג"ח של החברה, אך עו"ד רמי בובליל – המייצג משקיע שטרם נחשף - פנה למחזיקי האג"ח והציע להם לקבל תמורת האג"ח סכום הגבוה בכ־10% מהסכום שיקבלו במסגרת ההסדר. "לאחר שנתתי דעתי לטענות הצדדים סבורני כי נכון יהיה להביא את ההסדר החדש לדיון באסיפות נושים ועל מנת שיתאפשר בידי הנושים לשקול את עמדתם, ואת היתרונות והחסרונות שבכל אחת מההצעות ההסדר", קבע השופט היום. 

 

השופט איתן אורנשטיין השופט איתן אורנשטיין צילום: עמית שעל

 

ההתפתחויות הדרמטיות החלו לפני כחצי שנה לאחר שתביעת מפרקי קווי אשראי בגובה חצי מיליארד שקל, שהוגשה בשנת 2004, לא הצליחה להביא הישגים לנושים. הפשרה בגובה 21 מיליון שקל נרקמה בין נציגות בעלי האג"ח לבין רשימת הנתבעים הארוכה, ביניהם, קובי מימון, חיים צוף, גיל הוד ויונייטד קינגסווי. סכום הפשרה הזה היווה 29% מתביעות החוב כלפי מחזיקי האג"ח. נציגות האג"ח שניהלה את המו"מ יוצגה על ידי עורכי הדין אופיר נאור ורנן גרשט, מול עורך הדין פיני רובין.

 

במסגרת הדיון הודיע המשקיע שטרם נחשף כי יסכים להסיר את החסיון משמו במידה ובית המשפט ידרוש זאת. במקביל דרש מפרק החברה שנציגות האג"ח תחשוף מצידה מי החברה שעומדת מאחוריה. מפרקי קווי אשראי, עו"ד יצחק מירון ורו"ח חיים רבינוביץ', נאבקו בחודשים האחרונים בהצעה של הנציגות וכיום בדיון היה זה תורו של עו"ד נאור להילחם נגד ההצעה החדשה של עו"ד בובליל.

 

"ההצעה תפקע בחודש יולי", הזהיר עו"ד נאור בדיון, "זאת קבוצה שלא בנקל גיבשו אותה, של בנק דיסקונט וגורמים אחרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x