שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שטייניץ בפורום קיסריה: "לצערי יוטלו מסים ולא יהיה מנוס מכך"

יום לאחר ההודעה על העלאת יעד הגירעון אמר שר האוצר כי המהלך "יאפשר למתן, לא לבטל, את הכבדת המס"

אמנון אטד 13:4327.06.12

"לצערי הרב יוטלו מסים, ולא יהיה מנוס מכך", כך אמר היום (ד') שר אוצר יובל שטייניץ בנאום שנשא בכנס קיסריה המתקיים השנה במלון רויאל רימונים בים המלח. שטייניץ אמר כי מסים נוספים יוטלו למרות ההחלטה שהתקבלה אתמול לקבוע יעד גירעון כפול מהמתוכנן של 3% מהתוצר בתקציב המדינה לשנה הבאה.

 

 

"המהלך יאפשר למתן, לא לבטל, את הכבדת המס. הוא יסייע לנו לשמור על אחד הנכסים החשובים שלנו בתקופה זו של התמודדות עם המשבר הגלובלי - האמינות התקציבית והפיסקאלית של הממשלה".

 

"אנחנו מתכוונים לעמוד באתגר של יעד הגירעון החדש", הצהיר שטייניץ, "והוא יחייב אותנו למהלכים גם בתחום המיסוי". לדבריו התמהיל הסופי של המסים הנוספים לשנה הבאה ייקבע במהלך החודש-חודשיים הבאים.

 

לדברי שר האוצר, תקציב המדינה לשנת 2013 לא יהיה פשוט. הוא זה ידרוש ריסון בתחומים רבים של הוצאות הממשלה ובתוספות שהובטחו לתקציב הביטחון.

 

על שנת התקציב הנוכחית אמר שטייניץ כי יש כעת סיכוי מסוים שהממשלה תצליח לעמוד בתחזית גביית המסים המעודכנת שהכין האוצר בסוף השנה שעברה - 221 מיליארד שקל.

 

שטייניץ העריך כי למרות הירידה הגדולה בגביית המסים ביחס לתחזית התקציב המעודכנת, יחס החוב-תוצר של ישראל ימשיך לרדת גם השנה בכ-0.5%, ויסתכם בסוף השנה ברמה של 43.8%.

 

"קצב הצמיחה שאליו אנחנו צריכים לשאוף", אמר שר האוצר בהמשך דבריו, "הוא של 4% בשנה, וזאת בהנחה שלא יהיו אירועים שליליים דרמטיים שישפיעו עלינו לרעה. זה מחייב הגדלת שיעור ההשתתפות בכוח העבודה, בעיקר בקרב הערבים והחרדים - זה נמצא במידה רבה בידי הממשלה. צעדים נוספים שמעודדים צמיחה הם השיפור העצום בחינוך ובתשתיות תחבורה שמתבצע ועדיין לא נתן את אותותיו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x