$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": גני ש"ס שנמצאים בגירעון יקבלו מהמדינה 18 מיליון שקל

הממשלה צפויה לאשר היום את העברת התקציב לרשת שנקלעה לגירעון של יותר מ־20 מיליון שקל. ההזרמה תתאפשר לאחר שהקבינט הכלכלי חברתי יכיר ברשת הגנים כמוסד בעל "אינטרס ציבורי מובהק". האוצר: "לרשת גובשה תוכנית הבראה"

תומר אביטל 07:0111.06.12

הקבינט החברתי־כלכלי, פורום שרים שבראשו עומד ראש הממשלה בנימין נתניהו, צפוי לאשר היום הזרמת 18 מיליון שקל לרשת הגנים של ש"ס עבור שנת 2012, כך נודע ל"כלכליסט". זאת אף שרשת הגנים שליד מעיין החינוך התורני נמצאת בגירעון כספי של יותר מ־20 מיליון שקל.

 

מאחורי היוזמה עומדים שר האוצר יובל שטייניץ ושר החינוך גדעון סער, שמבקשים להכיר ברשת הגנים של מעיין החינוך התורני כמוסד שיש בו "אינטרס ציבורי מובהק", ובכך לאפשר את העברת כספי התמיכה הייעודיים.

 

במשרדי האוצר והחינוך טוענים כי ללא תמיכה הרשת תפסיק לפעול תוך זמן קצר ויהיה קשה למצוא פתרון עבור תלמידיה. ברשת הגנים לומדים כ־13 אלף ילדים, והיא מפעילה 304 גני ילדים מוכרים שאינם רשמיים ליד בתי הספר החרדיים. בהצעה שהוגשה לשרים נכתב כי לא ניתן יהיה לשבץ מחדש את הילדים בגנים רשמיים, "בשל אפיונם הייחודי של גני הילדים (של ש"ס - ת"א)". רשת הגנים של ש"ס היא עמותה נפרדת מרשת בתי הספר של התנועה שנקראת מעיין החינוך התורני.

 

"אם המדינה סבורה שיש אינטרס לאומי בהמשך הפעלת הגנים, עליה לקחת את הניהול עליהם ולהפוך אותם לממלכתיים", אומר שחר אילן, סמנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש, דת ושוויון. לדבריו, המדינה סירבה לתקצב עמותות אחרות שנקלעו לקשיים כלכליים, דוגמת עמותת מגדלור המשרתת עיוורים.

 

סער (מימין) ושטייניץ סער (מימין) ושטייניץ צילום: חיים צח

 

מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר מסרה כי "ההחלטה היא בהתאם למתווה תוכנית ההבראה שנקבעה בין האוצר לבין מרכז גני הילדים של מעיין החינוך התורני לאחר הליך ממושך ותוך היוועצות עם משרד החינוך. תוכנית ההבראה שגובשה נועדה למנוע סגירת גני ילדים ל־13 אלף ילדים".

 

מהאוצר נמסר כי "הפסקת פעילותה של רשת הגנים תחייב מציאת פתרונות מיידיים עבור הילדים, ועל כן גובשה תוכנית הבראה משותפת על ידי משרדי האוצר והחינוך הכוללת צעדי התייעלות משמעותיים ובכלל זה סגירת גנים, צמצום משרות וביטול פעילויות שונות.

 

"בנוסף, ימונה לרשת חשב מלווה למשך חמש שנים אשר יבטיח פעילות יעילה, מאוזנת ובת־קיימא. כחלק מתוכנית ההבראה, תתמוך הממשלה ברשת בהתאם למבחני התמיכה בבעלות על מוסדות חינוך המצויה במצוקה".

 

מסיעת ש"ס טרם התקבלה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x