שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הממשלה יוצאת בקמפיין מיוחד לעידוד העסקת אקדמאים ערבים

נתניהו: "המגזר הערבי הוא מנוע צמיחה מרכזי של המשק הישראלי, שעדיין לא בא לידי מיצוי". לפי מחקר שפרסם משרד רה"מ, רק 1.3 אחוזים מאלה שלמדו את מקצועות ההייטק מועסקים בענף

תומר אביטל 08:4510.06.12

הממשלה תעלה היום (א') קמפיין פרסומי נרחב בתקשורת וברשת במטרה לעודד העסקת אקדמאים לא יהודיים. את הקמפיין יזמה הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי הדרוזי והצ'רקסי במשרד ראש הממשלה במטרה "לשבור סטיגמות", ולפרסם את התמריצים בתחום שמעניקה המדינה למעסיקים.

 

לפי מחקר

שמפרסם משרד רה"מ, שיעור האקדמאים המועסקים מהמגזר הערבי עומד על כ-81% בהשוואה ל-90% במגזר היהודי. רק 1.3 אחוזים מאלה שלמדו את מקצועות ההייטק מועסקים בענף, בעוד ש-50% מועסקים בהוראה. המחקר מצא גם כי קיימים פערי שכר משמעותיים בין האוכלוסיות. בשנת 2009, ממוצע השכר בקרב אקדמאיים מהמגזר הערבי היה 7,255 שקל, בהשוואה ל-12,120 שקל במגזר היהודי.

 

כמו כן הסקר מצא כי 22% מהמעסיקים הצהירו שיפלו מועמדים מהמגזר הערבי ו-25% הביעו דעות קדומות כנגד מועמדים אלה. 94% מהמעסיקים שכבר עובדים או עבדו אצלם בני מיעוטים מעוניינים לקלוט עובדים לא יהודיים נוספים, אך רק 65% ממעסיקים שטרם העסיקו עובדים לא יהודיים, היו מוכנים להעסיקם.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז כי "המגזר הערבי הוא מנוע צמיחה מרכזי של המשק הישראלי, שעדיין לא בא לידי מיצוי, ואני מאמין כי שילובם בשוק העבודה יתרום לא רק למגזר הערבי אלא למדינת ישראל כולה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x