$
בארץ

אושר בוועדת השרים: שכירים יוכלו לבחור את סוכן הביטוח שלהם

שטייניץ: "העובדים יהיו אדונים לעצמם בבחירת סוכן הביטוח שיעניק שירותי ייעוץ פנסיוני. המהלך יוביל להגברת התחרות ולהוזלת העמלות"

תומר אביטל 15:3220.05.12
ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') הצעת חוק שמבקשת להעניק לכל שכיר את האפשרות לבחור בעצמו את סוכן הביטוח שממנו יקבל שירותי ייעוץ פנסיוני. כמו כן, על פי הצעת החוק מעסיק לא יוכל להתנות מתן הטבות לעובד בזהות הסוכן שנותן לו שירותי ייעוץ. מדובר בהצעה ממשלתית שמקדם
משרד האוצר.

 

לדברי האוצר, "החוק הקיים מאפשר לשכירים לבחור בעצמם את חברת הביטוח או את קרן הפנסיה, אבל לא מקנה להם את היכולת לבחור את סוכן הביטוח שישרת אותם. מטרת הצעת החוק לתקן זאת ולהפקיד בידי הצרכן את הכוח והיכולת להחליט בעצמו על ההרכב המלא של חבילת הפנסיה שלו".

 

עוד נאמר כי "כשם שניתנת לעובד האפשרות לבחור במוצר הפנסיוני, מבקש משרד האוצר לאפשר לעובד לבחור את בעל הרישיון שייתן לו שירות. נושא זה נכלל בתוכנית להגברת התחרות בשוק החיסכון הפנסיוני אשר הוצגה בנובמבר 2010".

 

שר האוצר יובל שטייניץ הכריז לאחר האישור כי "העובדים יהיו אדונים לעצמם בבחירת סוכן הביטוח שלהם. אין לי ספק שמהלך זה יוביל להגברת התחרות, להוזלת עמלות ולשיפור השירות בשוק החיסכון הפנסיוני".

 

סגן שר האוצר יצחק כהן הוסיף: "זהו נדבך נוסף בצעדים שנוקט משרד האוצר במטרה להרחיב את התחרות בין המוצרים ואת היצע נותני השירותים הנחשף לציבור הלקוחות בחיסכון ארוך הטווח".

 

יו"ר ועדת העבודה והרווחה חיים כץ אמר כי הוא מברך על המהלך. לדבריו "הוועדה תתכנס כדי להשלימו בהקדם. אין ספק ש סגן שר האוצר עושה עבודתו נאמנה".

 

פורום החוסכים לפנסיה בישראל גם כן בירך על החלטת ועדת השרים לחקיקה. לדברי הפורום, "כיום השוק נשלט בידי סוכני הסדר שנבחרים ע"י המעבידים, אשר נותנים ייעוץ מוטה לטובת מוצרים של חברת האם שלהם או היצרן העיקרי איתו הם עובדים, וכמו כן יש להם אינטרסים למכור לעובדים דווקא מוצרים יקרים יותר, בשל עמלות גבוהות יותר. אנו מקווים שההחלטה תחזק את הייעוץ האובייקטיבי, כמו כן יש לפתח בשוק פונקציה של "יועצי הסדר" - יועצים פנסיוניים אובייקטיביים, שייתנו למעסיקים שירותי תפעול בדומה לסוכני ההסדר כיום.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x